Монтана завърши 0:0 при визитата си на Кариана (Ерден) в регионалния сблъсък от 26-ия кръг на Втора лига и зарадва Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948, които също се борят за второ и трето място в крайното класиране. Преди почивката Ивелин Илиев можеше да даде аванс на домакините, а след това Мирослав Антонов и колегите му създадоха 2-3 опасни мелета пред вратаря Павел Станев. След почивката Ангел Бастунов от Кариана излезе сам срещу вратаря Ивайло Василев, който спаси сигурен гол и запази резултата непроменен.

Така Монтана има само един успех в последните пет кръга и е трети с 51 точки. Издънката на играчите на Стефан Генов зарадва Арда (Кърджали), който взе три точки по същото време срещу Добруджа след успех с 1:0. Ремито в Ерден е добре дошло и за ЦСКА 1948. Ако спечелят домакинството на Несебър, "червените" ще се доближат на 1 точка от третата позиция.