Носителят на Купата на България Черно море приключи с участието си в Лига Европа. „Моряците“ на адмирал Никола Спасов отпаднаха от първия си съперник в турнира. Варненският тим загуби с 0:4 гостуването си на Динамо (Минск) след два гола от далечна дистанция и две попадения на Фатос Бечирай. Първата среща преди седмица, играна в Разград, завърши 1:1.

Домакините бяха по-добрият тим на терена и заслужено стигнаха до успеха. Още в 4-ата минута топката се отби в гредата на вратата на Черно море след удар на Бегунов. След това Александър Чанович спаси няколко удара преди да дойде първата опасност в полза на „моряците“, но Гутор се намеси добре след изстрел на Симеон Райков.

При опасна контраатака Ненад Адамович се озова срещу Чанович, след като финтира защитник на Черно море, но след това вратарят на „моряците“ спаси удара му. В 41-ата минута Динамо откри резултата, след като Владимир Коритко беше точен при изпълнение на пряк свободен удар и прати топката в горния десен ъгъл на Чанович. В добавеното време на първата част българският тим остана с човек по-малко, тъй като Тодор Паланков получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

Черно море получи невероятен шанс за изравнителен гол в самото начало на второто полувреме. Матия Курьор се озова срещу Гутор след извеждащ пас на Бурабия, но вратарят на домакините спаси удара на нападателя на „моряците“. В 58-ата минута Динамо (Минск) удвои аванса си. Ненад Адамович прати топката във вратата на Чанович с изстрел от над 25 метра. След това стражът на варненци имаше няколко спасявания, но не успя нищо да стори в 86-ата минута при удара на Фатос Бечирай, който се разписа след извеждащ пас на Коритко. В добавеното време Бечирай се вкара и четвърти гол за Динамо (Минск).

Така Черно море приключи участието си в Лига Европа след само два мача. По същия начин от евротурнирите през това лято отпаднаха вече Литекс и Лудогорец. Сега „моряците“ ще трябва да се съсредоточат върху участието си в „А“ група и турнира за Купата на България.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК

Динамо (Минск) – Черно море 4:0
1:0 Владимир Коритко (41), 2:0 Ненад Адамович (58), 3:0 Фатос Бечирай (86), 4:0 Фатос Бечирай (90+2)
(в първата среща 1:1)

Dinamo MinskДинамо (Минск): Александър Гутор, Максим Витус, Сергей Политевич, Умару Бангура, Роман Бегунов jalt.jpg, Мохамед ел Мунир (59-Александру Някша), Владимир Коритко topka.jpg jalt.jpg (87-Игор Воронков), Никита Корзун jalt.jpg, Ненад Адамович topka.jpg (63-Артьом Биков), Глед Расадкин, Фатос Бечирай jalt.jpg topka.jpg
Резерви: Сергей Игнатович, Олег Веретило, Сергей Концевой, Игор Воронков, Артьом Биков, Александру Някша, Шалодзе Удоджи
Треньор: Вук Рашович

ЧCherno Moreерно море: Александър Чанович, Михаил Венков, Стефан Станчев, Мамаду Кулибали jalt.jpg, Марк Клок (46-Даниел Георгиев), Марчин Буркхард (46-Стенио), Мехди Бурабия, Тодор Паланков jalt.jpg 4erven.jpg, Симеон Райков, Матия Курьор jalt.jpg, Вилиян Бижев jalt.jpg (65-Андреас Васев)
Резерви: Георги Китанов, Траян Траянов, Жиньо, Даниел Георгиев, Стенио, Живко Петков, Андреас Васев
Треньор: Никола Спасов