Локомотив (Пловдив) започна мощно пролетния полусезон в "А" група, записвайки победа с класическото 3:0 срещу аутсайдера Видима-Раковски.

Благодарение на успеха "смърфовете" излязоха на 3-ото място във временното класиране с 29 точки. Толкова има и Черноморец, който не успя да победи Академик в София - 1:1.

С гол на "Лаута" дебютира новото попълнение Патрик Огунсото, който се скъсваше да пропуска в контролите. Нигерийският нападател вкара третото попадение във вратата на Видима в 77-ата минута. Преди него се разписаха Христо Златински в 30-ата и Здравко Лазаров в 48-ата.

През цялото време "смърфовете" доминираха и заслужено стигнаха до убедителния успех. Христо Златински откри резултата в 30-ата минута. Николас Раймонди центрира в наказателното поле на гостите от Севлиево, на далечната греда Здравко Лазаров върна с глава към Златински, който засече за 1:0.

При този резултат завърши първото полувреме, а само 3 минути след подновяването на играта падна и второто попадение за Локо (Пд). В 48-ата Йордан Тодоров напредна и центрира към Здравко Лазаров, който от воле вкара за 2:0.

В 63-ата в игра за домакините се появи новото попълнение Патрик Огунсото. За нигерийския нападател това бе първи официален мач с екипа на "смърфовете". На Огунсото му бяха нужни само няколко минути, за да накаже Видима-Раковски. В 77-ата той получи топката от Джереми Родригес и оформи крайното 3:0.

След загубата Видима-Раковски остана на последното 16-о място в "А" група с 9 точки. /БЛИЦ

ЛОКО (Пд) - ВИДИМА 3:0
1:0 Христо Златински (30), 2:0 Здравко Лазаров (48), 3:0 Патрик Огунсото (77)

Срещата по минути
30 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Пд)! Николас Раймонди центрира в наказателното поле на Видима-Раковски, на далечната греда Здравко Лазаров върна топката с глава към Христо Златински, който се разписа.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Локо (Пд) Неделчо Матушев извършва първа смяна. Дебютантът Любомир Витанов отстъпва мястото си на Габор Ерош.
48 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Локо (Пд)! Здравко Лазаров удвоява преднината на "смърфовете" след отлично подаване на Йордан Тодоров.
63 - smqna.jpg Втора смяна за домакините, Патрик Огунсото влиза в игра, Николас Раймонди напуска
77 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Локо (Пд)! Привлеченият тази зима при "смърфовете" Патрик Огунсото се разписва във вратата на гостите от Севлиево.
90 - Край на мача. Локо (Пд) победи с 3:0 Видима-Раковски.

loko_plovdiv_1.JPG
ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес, 55.Мартин Кавдански, 5.Юнес Бенжелюн, 24.Самир Бенжелюн, 44.Любомир Витанов (46-80-Габор Ерош), 16.Христо Златински, 77.Здравко Лазаров, 7.Йордан Тодоров, 10.Сержиньо, 99.Николас Раймонди
Треньор: Неделчо Матушев