Mладежкият ни национален отбор до 21 години най-после успя да постигне победа в евроквалификациите. Селекцията на Антони Здравков взе трите точки от Черна гора в домакинството на стадион "Берое", спечелено с 3:1.

Всички голове паднаха през второто полувреме, а точни във вратата на гостите бяха Кирил Десподов, Божидар Краев и Наско Милев.

След лошия старт в Група 9 на квалификациите за Евро 2019 - две загуби и две равенства, "трикольорите" показаха, че могат и да печелят. Избраниците на Антони Здравков надиграха черногорците, които са последни в групата, и с актив от 5 точки България вече е на четвъртото място. Категоричен лидер след 5 победи в 5 мача е Франция (15 точки). Завършилият на първо място в групата се класира директно за Европейското, а най-добрите четири втори отбори от всички групи ще играят плейофи.

Въпреки победата тази вечер, шансовете на младежите ни да достигнат до Европейското остават минимални. Следващият мач на България е домакинство на Словения (10 точки) - на 27 март.

"Трикольорите" започнаха неубедително и позволиха на черногорците да затруднят Николай Кръстев, който обаче внимаваше при две ситуации и не допусна гол. Чак в 39-ата минута нашите имаха шанс, като след центриране на Кирил Десподов играч на съперника бе близо до отбелязване на автогол.

В 42-ата минута Венци Керчев пропусна добра възможност. Защитникът се озова на отлична позиция и засече с глава центрирана топка, но извън целта.

Избраниците на Антони Здравков започнаха перфектно втората част и само след 120 секунди Кирил Десподов откри резултата, давайки начало на головата фиеста. Божидар Краев подаде наляво към Антонио Вутов, който асистира на Десподов за 1:0.

Черногорците обаче бързо изравниха. В 53-ата минута Вукчевич центрира, Стойчо Атанасов отклони лошо топката, която се озова на главата на Никола Кръстович, който отблизо наказа Кръстев - 1:1.

Нашите не се стъписаха от получения гол. Още в 58-ата минута България отново беше напред в резултата. Вутов преодоля съперник отляво и центрира в наказателното поле към Наско Милев, който малко случайно подаде на Краев, който реализира от воле - 2:1.

В 66-ата минута Десподов отново демонстрира класа и след отличен рейд в наказателното поле на гостите поднесе топката на главата на Наско Милев и нападателят на Славия се разписа с глава за крайното 3:1.

БЪЛГАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 3:1
1:0 Кирил Десподов (47), 1:1 Никола Кръстович (53), 2:1 Божидар Краев (58), 3:1 Наско Милев (66)

България: 12. Николай Кръстев, 2. Стойчо Атанасов (56 - 16.Петър Генчев), 5. Венцислав Керчев, 13. Стефан Велков, 14. Ангел Лясков, 8. Александър Георгиев, 10. Серкан Юсеин, 7. Наско Милев, 15. Божидар Краев, 20. Антонио Вутов (68 - 6.Aнтонио Георгиев), 11. Кирил Десподов (79 - 17.Чавдар Ивайлов)
Селекционер: Антони Здравков

Черна гора: 1. Матия Саркич, 3. Андрия Вукчевич, 4. Стефан Лончар, 5. Милош Дринчич, 6. Марко Роганович, 7. Дритон Камай, 10. Оливер Шаркич, 13. Ермин Аземович, 14. Стефан Вукчевич, 19. Никола Кръстович, 20. Марко Вучич
Селекционер: Мояш Радонжич