Литекс направи важна крачка към групите на Лига Европа, побеждавайки с 1:0 като гост БАТЕ Борисов в Беларус. Автор на единственото попадение бе Сандриньо. Халфът на "оранжевите" наказа домакините в 80-ата минута, след като Нифлор се пребори за топката с вратаря Гутор, подаде на бразилеца, който от границата на наказателното поле реализира. Реваншът в Ловеч е на 27 август (четвъртък).

БАТЕ и Литекс водиха здрава битка от първия до последния сигнал. Домакините заложиха на силов футбол и разчитаха предимно на центрирания в наказателното поле. Именно след подобни ситуации дойдоха и най-опасните положения пред вратата на Урош Голубович. Сърбинът направи страхотен мач след като извади всички удари отправени към него. Литекс също имаше няколко положения. Най-близо до попадение бяха Дока през първото полувреме и Нифлор след почивката. /БЛИЦ

БАТЕ БОРИСОВ - ЛИТЕКС 0:1
0:1 Сандриньо (80)

БАТЕ БОРИСОВ: 30.Гутор, 3.Сосновски, 4.Шитов, 5.Юревич, 8.Болодко, 10.Кривец (65-Радионов), 13.Нехайчик, 15.Скавиш, 17.Павлов, 18.Бурдачев, 22.Стасевич

ЛИТЕКС: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 6.Ивайло Петков, 3.Петър Занев, 25.Радостин Кишишев, 23.Небойша Йеленкович, 10.Сандриньо, 7.Христо Янев (58-9.Светослав Тодоров), 15.Дока Мадурейра (90-5.Михаил Венков), 19.Уилфред Нифлор

Борисов, Градски стадион - 6000 зрители
Съдия: Томи Скервен (Норвегия)
Жълти картони: Павел Нехайчик, Александър Болодко (БАТЕ); Ивайло Петков, Александър Барт, Радостин Кишишев (Литекс)

Срещата на живо с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
4 - След продължителна атака на Литекс топката попада в Радостин Кишишев, който от границата на наказателното поле стреля в аут
10- Христо Янев центрира от корнер, Пламен Николов стреля с глава, но неточно
14 - След центриране от ъглов удар в наказателното поле на Литекс, Максим Бурдачев стреля опасно с глава в аут
24 - Страхотно положение за Литекс. Дока отнема топката и влиза в наказателното поле, но отблизо стреля в аут
26 - Сандриньо губи елементарно топката Стасевич в средата на терена, халфът напредва опасно срещу Голубович, но секунди преди да стреля е блокиран и опасността преминава
35 - Ивайло Петков получава жълт картон
36 - Голубович спасява опасен удар на Сергей Кривец от фаул
44 - След ужасна грешка в защитата на Литекс Скавиш е оставен непокрит на метър от вратата, но бие с глава на милиметри от дясната греда на вратата, пазена от Голубович
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
51 - Христо Янев центрира от корнер, Нифлор е пласиран добре, но не успява да засече топката
52 - Ивайло Петков играе лошо с глава в защита, Скавиш отнема топката и от границата на наказателното поле стреля в аут
57 - Павел Нехайчик получава жълт картон за фаул срещу Дока
58 - Светослав Тодоров влиза на мястото на Христо Янев
65 - Виталий Радионов заменя Сергей Кривец
69 - След центриране от фаул в наказателното поле на Литекс Бурдачев стреля с глава на сантиметри от дясната греда
75 - Александър Барт получава жълт картон за бавене на играта
78 - Александър Болодко получава жълт картон за фаул срещу Дока
80 - ГОЛ! Литекс повежда с 1:0 на стадиона в Борисов! Сандриньо е точен във вратата на БАТЕ Борисов! Уилфред Нифлор се преборва за топката с вратаря Гутор, подава на бразилеца, който от границата на наказателното поле е точен