Станимир Стоилов последва примера на Димитър Димитров и записа убедителна победа над Славия. В неделя Иртиш (Павлодар) на Херо надви „белите“ с 4:1, а днес воденият от Мъри казахстански шампион Астана записа класически успех с 3:0 над тима на Александър Тарханов.

Новото попълнение Джордже Деспотович откри резултата за Астана в 6-ата минута. При попадението останаха съмнение за нарушение срещу вратаря на „белите“ Георги Петков. Пет минути по-късно Борислав Балджийски излезе сам срещу вратаря на Астана Ненад Ерич, но ударът на новото попълнение на Славия беше спасен.

В 25-ата минута Патрик Твумаси удвои за тима на Станимир Стоилов, след като стреля силно под напречната греда. Две минути преди края на първото полувреме Георги Петков спаси силен удар на Деспотович.

Седем минути след началото на втората част стражът на „белите” отново спаси удар на излезлия срещу него Деспотович. В 77-ата минута Астана стигна и до трети гол. Негов автор беше 18-годишният Геворг Наджарян.

Така Славия продължава без победа по време на лагера си в Турция. До момента „белите“ имат четири загуби – от Подбескидзе, Заглембе, Иртиш и Астана, и едно равенство с Тренчин.

Следващата проверка на тима на Александър Тарханов е на 11 февруари срещу Вардар (Скопие).

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА СЛАВИЯ: Георги Петков, Цветомир Панов, Стефан Велков, Борислав Балджийски, Емил Мартинов, Янис Карабелъов, Ивайло Димитров, Дуде Ндонгала, Дани Моканза, Омар Абди, Никита Сергеев.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!