Съперникът на ЦСКА в Лига Европа - Мура, загуби с 1:3 гостуването си на Горица от първия кръг на първенството в Словения.

В днешната среща тимът излезе със същите титуляри, които започнаха и в четвъртък срещу "червените" при равенството 0:0. Мура обаче загуби визитата в Нова Горица, след като хеттрик за домакините реализира Деян Зигон. 23-годишният словенец се разписа в 7-ата и 34-ата минута, след което Нусмир Фаич намали за Мура в 70-ата. Зигон оформи крайното 3:1 в 76-ата.

Както е известно, ЦСКА приема Мура идния четвъртък от 20:00 часа на "Васил Левски". Крайният победител от сблъсъка ще има за съперник в третия квалификационен кръг на Лига Европа Арсенал (Киев). Първо украинците ще домакинстват на 2 август, а реваншът ще е на 9-и.

Съставът на Мура: Филип Дракович, Фабиан Ципот, Майер, Дамян Бохар, Леон Хорват, Денис Крамар, Йерней Янжа, Нусмир Фаич, Драган Йелич, Мате Етерович, Матиц Марушко