ЦСКА записа трета поредна загубa и общо четвърта от 5 мача от началото на сезона в Efbet Лига. "Армейците" тотално се изложиха и в Кърджали, отстъпвайки с 1:2 на Арда в среща от шестия кръг.

Футболистите на Александър Тунчев тотално надиграха тима на Томислав Стипич, за когото нищо чудно това да се окаже последен двубой начело на ЦСКА.

Арда поведе в 42-ата минута. Снажният Чинонсо Офор надскочи Браян Кордоба пред Густаво Бусато и се разписа с глава. Кошмарът на ЦСКА стана пълен в 53-ата минута, когато Иван Тилев покачи на 2:0. До края гостите имаха сили само за почетно попадение. Вкара го Годуин Коялипу в 85-ата минута.

Сред избраниците на Стипич отново имаше доста промени в сравнение с титулярите от загубата с 0:1 от Славия преди седмица. Липсваха Джейсън Локило, Лумбард Делова, Иван Турицов и Матиас Фаетон. На техните места започнаха Браян Кордоба, Сейни Санянг, 19-годишният Юлиан Илиев и Улаус Скаршем. Турицов и Фаетон се появиха като резерви, но с нищо не помогнаха на тима си.

Началните минути в Кърджали бяха скучни. В 10-ата минута Чинонсо Офор получи извеждащ пас зад гърба на защитата на "армейците", но се забави с изстрела, в крайна сметка пробва да стреля със задна ножица, а Густаво Бусато без проблем улови. Десетина минути по-късно Тобиас Хайнц пробва мерника си, Анатолий Господинов спаси.

В 27-ата минута Арда като по чудо не поведе. Димитър Велковски центрира, Станислав Иванов се откъсна зад гърба на отбраната на ЦСКА и засече топката, Бусато спаси. Бразилецът все пак извади късмет, защото ударът беше право в него, а не в някой от ъглите му.

По-добрата игра на футболистите на Александър Тунчев доведе до откриването на резултата в 42-ата минутра. Домакините направиха добра многоходова атака, Густаво Каскардо центрира отдясно, топката стигна до Чинонсо Офор, който с глава отбеляза за 1:0. При ситуацията нападателят на Арда надскочи Браян Кордоба и отблизо прониза Бусато.

Избраниците на Стипич можеха да изравнят в добавеното време. Християн Петров се измъкна от противник при центриране от корнер, нанесе удар с глава, но право в дясната греда. Последва добавка на Юлиан Илиев, но бранител на Арда изби пред голлинията.

Малко след подновяването на играта ЦСКА бе близо до изравняване. След ъглов удар и последвали няколко мелета Скаршем и Илиев отправиха удари, но Господинов изби в нов ъглов удар, след който не се случи нищо интересно.

В 53-ата минута Арда поведе с 2:0 и направи още по-трудна задачата на гостите. Станислав Иванов прекара топката между краката на Християн Петров, след това я мушна и между тези на Браян Кордоба, за да подаде на непокрития Иван Тилев, който отблизо реализира.

В 60-ата минута Годуин Коялипу бе изведен на отлична позиция от резервата Матиас Фаетон, беше сам срещу Господинов, но стражът на Арда спаси.

Малко след това и Бусато трябваше да се намесва - след удар на Борислав Цонев.

В 75-ата минута гредата спаси ЦСКА. Арда направи страхотна атака, Чинонсо Офор пусна към Борислав Цонев, който стреля, топката се отби в гредата.

Десет по-късно топката беше центрирана от ъглов удар, а на близката греда Офор я продължи назад, където Коялипу беше непокрит и отблизо се разписа - 2:1 за домакините. До края не се случи нищо запомнящо се и кърджалийци се поздравиха с успеха.

Победата е историческа първа за Арда в съперничеството с ЦСКА.

В класирането "армейците" са чак на 13-ото място с 3 точки от 5 мача. Арда е седми с 9 точки от 6 срещи.

AРДА - ЦСКА 2:1
1:0 Чинонсо Офор (42), 2:0 Иван Тилев (53), 2:1 Годуин Коялипу (85)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
19 - Скаршем подаде към Джонатан Линдсет. Норвежецът центрира към сънародника си Тобиас Хайнц, който отправи точен ножичен удар, но Анатолий Господинов не беше затруднен.
27  Бусато с отлична намеса, след като Станислав Иванов се откъсна зад гърба на отбраната на ЦСКА и засече центрирана топка, бразилският страж на гостите успя да спаси.
29 - Играта е спряна, за да могат играчите да пият вода.
33 - Удар на Борислав Цонев, топката прелетя покрай вратата на ЦСКА.
42  ГОЛ! Арда поведе чрез Чинонсо Офор - 1:0. Нападателят на домакините надскочи Браян Кордоба и отблизо се разписа с глава.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+3  ГРЕДА! Пропуск на гостите. Християн Петров засече с глава центрирана от корнер топка, която се отби в дясната греда на вратата на Арда.
45+3 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ГОЛ! Иван Тилев е точен, Арда поведе с 2:0. Станислав Иванов пребори Християн Петров, прокарвайки топката през краката му, след това я мушна и между тези на Браян Кордоба, за да подаде на непокрития Тилев, за който не бе проблем да се разпише от изгодна позиция.
60  Резервата Матиас Фаетон изведе Годуин Коялипу сам срещу Господинов. Последва удар на новия нападател на ЦСКА, но стражът на Арда спаси.
62  Чинонсо Офор подаде на Борислав Цонев, който отправи силен удар, Бусато отрази. Топката отиде при Иван Тилев, чийто удар беше неточен.
75  ГРЕДА! Чинонсо Офор пусна към Борислав Цонев, който стреля, топката се отби в гредата.
85  ГОЛ! ЦСКА намали чрез Годуин Коялипу - 2:1. Новият нападател на "армейците" се разписа с глава след центриране от пряк свободен удар.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+1 - Бусато спаси удар на Димитър Велковски.
90+5 - Край на мача. Арда победи ЦСКА с 2:1.

АРДА: 1. Анатолий Господинов (к), 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски, 10. Борислав Цонев, 18. Джелал Хюсеинов (68  80.Лъчезар Котев), 33. Иван Тилев  (83  7.Стефан Статев), 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов, 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 17. Илкер Будинов, 11. Борис Тютюков, 30. Иво Казаков, 80. Лъчезар Котев
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА: 1. Густаво Бутасо, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг (76  91.Йоан Борносузов), 26. Марселино Кареасо  (54  11.Матиас Фаетон ), 24. Юлиан Илиев, 10. Джонатан Линдсет (к) (77  19.Иван Турицов), 7. Улаус Скаршем (90  28.Марк-Емилио Папазов), 14. Тобиас Хайнц (54  30.Петко Панайотов), 77. Годуин Коялипу
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 2. Лъчезар Иванов, 19. Иван Турицов, 17. Емануел Шакич, 11. Матиас Фаетон, 29. Иван Тасев, 28. Марк-Емилио Папазов, 30. Петко Панайотов, 91. Йоан Борносузов
Треньор: Томислав Стипич

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР