Берое измъкна победа с 2:1 в гостуването си срещу Ботев (Враца) в мач от третия кръг на Efbet Лига. В герой за старозагорци се превърна защитникът Оиер Сареги, който наниза фамозен гол в 87-ата минута.

Домакините така и не успяха да запишат първа победа от началото на сезона, след като загубиха от Ботев (Пловдив) с 1:3 и от Левски с 0:4. Гостите пък продължиха успешното си представяне. Те победиха Септември на старта на шампионата, a в последния си мач завършиха наравно 0:0 с Локомотив (София).

С тази загуба врачани остават последни в класирането без точка в актива си, докато Берое излезе на 4-о място със 7 точки.

Мачът във Враца започна с много ниско темпо, като двата отбора не рискуваха в първите минути на ужасяващия терен под Околчица.

В 20-ата минута Берое получи конрер вляво от вратата на Федерико Бариос. Жорди Говеа центрира, а в наказателното поле Хуан Карлос Пинеда бе най-добре позициониран и стреля с глава. Топката мина под плонжа на вратаря и влезе в долния десен ъгъл на вратата - 1:0 за Берое!

Постепенно тимът на Тодор Янчев притисна гостите и в 35-ата минута Артур Мота спаси удар на Чавдар Ивайлов.

Две минути след това Дилян Георгиев се пребори за една топка по дясното крило на атаката на Ботев Враца и центрира. В наказателното поле защитата на Берое остана пасивна и позволи на Бубакар Траоре да се вклини на добра позиция и с глава за изравни резултата!

В 40-ата минута мъчът за кратко бе спрян за 3 минути, тъй като пръскачките на стадиона се включиха и нямаше как двата отбора да продължат играта, докато поливната система не бъде спряна, а пръскачките - прибрани.

До края на първото полувреме така и не се стигна до повече опасни положения пред някоя от двете врати и двата отбора се прибраха на почивка при равенство.

Второто полувреме започна с по-добра игра на домакините, които можеха да стигнат до пълен обрат в 55-ата минута, но удар на Даниел Генов от пряк свободен удар мина встрани от вратата на Артур Мота.

Две минути след това Говеа центрира от левия фланг и на далечната греда Кевин Сейхас стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Федерико Бариос.

В 69-ата минута Сантиаго Годой опита да стреля със задна ножица след центриране в наказателното поле на домакините, но без успех.

Четвърт час преди края на редовното време на срещата удар от дистанция на Мартин Стомелнски мина вдясно от вратата на Мота.

В 84-ата минута Мирослав Маринов получи топката на дясното крило и центрира ниско в наказателното поле. Смоленски бе изпуснат на далечната греда, но стреля над вратата.

Три минути по-късно Бариос спаси удар на Джани Политино извън наказателното поле.

В 88-ата минута обаче, Берое стигна до втори гол, след като вратарят на врачани боксира, но топката стигна до Оиер Сариеги. Той бе на над 20 метра от вратата, но пое добре топката и стреля от воле, пращайки снаряда си директно в горния ляв ъгъл на вратата на безпомощния Федерико Бариос!

БОТЕВ (Враца) - БЕРОЕ 1:2
0:1 Хуанка Пинеда (20), 1:1 Бубакар Траоре (37), 1:2 Оиер Сареги (87)

Най-важното от мача по минути:

1 - Начало на срещата.

5 - Първи точен удар в мача. Чавдар Ивайлов се пробва да изненада Артур Мота, но топката попадна право в ръцете на вратаря на гостите.

20 - Гооол за Берое! Хуанка Пинеда от гостите вкара първия гол в мача, след като засече с глава центриране от корнер под плонжа на Федерико Бариос.

35 - Страхотен изстрел на Чавдар Ивайлов от прекия свободен удар, но Мота акробатично избива в ъглов удар.

37 - Ботев изравни! Бубакар Траоре засече с глава центриране от дясно и направи безпомощен вратаря на гостите

45+3 - Край на първото полувреме!

..................................................................................

57 - Греда за Берое! Сейхас се включи отлично в предни позиции и бе много близо до попадение. След центриране от фланга, резервата засече на делечната греда, но нямаше късмет при изпълнението си и топката срещна страничния стълб.

66 - Играта е спряна, за да се окаже лекарска помощ на Антоан Стоянов от Ботев

71 - Принудителна смяна в състава на домакините. Мартин Смоленски заменя контузения Антоан Стоянов.

87  Втори гол за Берое! Бранителят Оиер Сариеги овладя на гърди една избита от вратаря топка и с мощен изстреля по диагонала не остави никакви шансове на Федерико Бариос. Топката се удари в дясната греда и влезе във вратата.

90+5 Край на мача. Берое измъкна победата с 2:1

БОТЕВ (Враца): 34. Федерико Бариос, 6. Давид Карденес , 11. Мартин Ачков, 22. Антоан Стоянов ( Мартин Смоленски), 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Бубакар Траоре  (15. Мирослав Маринов), 70. Дилян Георгиев,  9. Даниел Генов (к), 8. Даниил Кондраков (80  7. Иван Василев
Резерви: 1. Любомир Василев, 7. Иван Василев, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 97. Владислав Найденов
Треньор: Тодор Янчев

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сариеги , 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (к), 8. Сегундо Пачаме (46 10. Джани Политино), 9. Сантиаго Годой, 17. Хуанка Пинеда (87 - 4. Франко Минго), 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо (4623. Кевин Сейхас), 24. Стефан Гаврилов
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 4. Франко Минго, 7. Франсиско Сагардия, 10. Джани Политино, 12. Винисиус Белоти, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 23. Кевин Сейхас, 18. Стилян Русенов
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Венцислав Митрев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР