Ботев (Враца) победи с 2:0 Етър в мач от последния 30-и кръг в редовния сезон на Еfbet Лига. Трите точки за тима на Христо Янев дойдоха след голове на Мартин Смоленски в 32-ата минута и на опитния Даниел Генов в заключителните секунди на срещата на стадион "Христо Ботев".

"Болярите" играха с 10 човека почти цял мач, след като още в 9-ата минута Серин Файе - Принц беше изгонен с директен червен картон.

След успеха врачани събраха 22 точки и остават на предпоследното 15-то място. Тимът на Христо Янев съхрани шансове за спасение в Efbet Лига, като ще се стреми да се представи успешно в плейофите. Етър остава на дъното само с 14 точки. "Виолетовите" може да изпаднат официално още в този кръг, но това зависи от резултата на мача между Локомотив (София) и Ботев (Пловдив). "Железничарите" към момента са на позиция за бараж с 28 точки.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В седмата минута капитанът на домакините Браян Переа беше фаулиран от Серин Файе - Принц малко пред наказателното поле. Първоначално защитникът на Етър получи жълт картон, но Георги Кабаков беше извикан да изгледа ситуацията отново, след което взе решение директно да изгони сенегалеца.

В средата на първото полувреме Переа засече центриране от ъглов удар, но покрай вратата на "болярите", пазена от 20-годишния Ангел Мартинов.

Натискът на врачани продължи и логичното се случи в 32-ата минута. Играчите на Христо Янев организираха постепенно нападение, а топката попадна в Мартин Смоленски, който стреля от движение. При удара му се получи рикошет в Георги Александров, който залъга Мартинов - 1:0.

Малко по-късно гостите имаха добра възможност. Нападателят Иван Василев беше изведен на отлична позиция, но стражът на Ботев Красимир Костов внимаваше и се намеси отлично. В 38-ата минута Ласана Н`Диайе отправи силен изстрел от дистанция, Мартинов се отличи със страхотно спасяване.

След почивката темпото беше доста ниско и почти не се стигаше до положения пред двете врати. Браян Переа и Смоленски затрудняваха гостите, но до точни завършващи удари не се стигна.

Чак в четвъртата минута на добавеното време врачани успяха да вкарат втори гол. Бубакар Траоре направи страхотен пробив отдясно и центрира към опитния Даниел Генов, който засече отблизо за крайното 2:0.

БОТЕВ (Враца) - ЕТЪР 2:0
1:0 Мартин Смоленски (32), 2:0 Даниел Генов (90+4)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
9   Червен картон! Серин Файе - Принц от Етър е изгонен след фаул срещу Браян Переа. Първоначално главният рефер Георги Кабаков показа жълт картон на сенегалеца, но беше привикан от ВАР, след което промени решението си и го изгони.
32  ГОЛ! 1:0 за Ботев (Враца). Марко Мажуга подаде на Браян Переа, колумбиецът върна към Мартин Смоленски, който нанесе силен удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в Георги Александров и залъга Ангел Мартинов.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Опасен изстрел на Браян Переа беше блокиран от Георги Александров.
65 - Далечен удар на Смоленски, топката прелетя над вратата на гостите.
86  Шанс за врачани. Браян Переа пусна извеждащ пас към Ласана Н`Дийае, който овладя топката, напредна и стреля, Ангел Мартинов успя да спаси с крак.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4  ГОЛ! 2:0 за домакините. Даниел Генов подпечата успеха на врачани. Бубакар Траоре финтира Георги Александров отдясно, навлезе в наказателното поле и подаде към Генов, който отблизо се разписа.
90+5 - Край на мача. Ботев (Враца) победи Етър с 2:0.

Ботев Враца
БОТЕВ (Враца): 76. Красимир Костов, 27. Меси Биатумусока , 23. Браян Мендоса (69  10.Спас Георгиев), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски , 13. Мартин Ачков, 77. Стефан Велев  (66  9.Даниел Генов ), 8. Клери Сербер , 14. Марко Мажуга (46  21. Бубакар Траоре ), 19. Браян Переа (к),  11. Ласана Н‘Диайе (90  28. Едуардо Кунде)
Резерви: 1. Любомир Василев, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 28. Едуардо Кунде, 5. Петко Ганев, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков
Треньор: Христо Янев

ЕТЪР: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров (к), 6. Горка Лачурея, 13. Дидис Пита  (14  33.Луис Кордова ), 94. Жан-Марк Тибуе, 17. Атанас Атанасов (68  8.Мартин Моран), 44. Серин Файе - Принц , 7. Кольо Станев (78  10.Ловре Кнежевич), 2. Хосекарлос ван Ранкин, 18. Йоаким Карсела  (78   24. Шахредин Букхолда), 9. Иван Василев (78  19. Александър Мишов)
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 19. Александър Мишов, 5. Келиан Гюсъм, 20. Клифорд Ярен, 10. Ловре Кнежевич, 33. Луис Кордова, 24. Шахредин Букхолда, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран
Треньор: Светослав Петров

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР