ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Арда победи Литекс с 4:1 в Кърджали и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България.

Домакините откриха резултата в 19-та минута, когато Христо Митев откри резултата след удар извън наказателното поле (1:0).

Четири минути по-късно Тонислав Йорданов удвои преднината на домакините след хубава атака, завършила с голово докосване от нападателя (2:0).

200 лв. Начален Бонус Спорт!

До края на първата част Арда имаше превес, но намали оборотите и не стигна до сериозни опасности.

Четвърт час след почивката Литекс върна интригата с гол на Виктор Василев за 2:1.

Радостта на гостите от Ловеч обаче продължи само няколко минути, тъй като Арда отново върна разликата от два гола в 65-ата минута с второто попадение на Тонислав Йорданов в срещата (3:1).

Домакините продължиха да нападат и в 71-ата минута резултатът стана 4:1 с третия гол на Тонислав Йорданов в мача.

До края на срещата не падна друго попадение и Арда се присъедини към другите два тима на 1/4-финал за Купата на България - Спартак (Варна) и Пирин (Благоевград). От 17:30 часа днес играят Славия и ЦСКА.

АРДА - ЛИТЕКС 4:1
1:0 Христо Митев (19'), 2:0 Тонислав Йорданов (23'), 2:1 Виктор Василев (61'), 3:1 Тонислав Йорданов (65'), 4:1 Тонислав Йорданов (71')

Арда АРДА: Анатоли Господинов (К), 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 17, Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов   , 10. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев , 33. Иван Тилев, 9. Преслав Боруков
Резерви: 23. Месут Юсуф, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Борис Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев
Треньор: Александър Тунчев

Литекс Ловеч ЛИТЕКС: 1. Алекс Божев, 20. Юсеин Касов, 83. Иван Пенев, 14. Васил Василев, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 8. Евгени Игнатов, 21. Илиян Капитанов (К), 10 Виктор Василев , 11. Сулиман Абдулганию, 17. Кингсли Бучи
Резерви: 99. Симеон Симеонов, 12. Денис Георгиев, 77. Мартин Янков, 19. Васил Нанков, 9. Георги Георгиев, 7. Павел Жабов
Треньор: Добромир Митов

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Георги Иванов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР