Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

ЦСКА победи румънския Политехника Яш с 2:1 във втората си контрола от лагера в Банско и общо трета от началото на подготовката.

"Червените" допуснаха първо попадение в проверките, но продължиха победния ход след 2:0 над Беласица в Панчарево и 2:0 над Крумовград в Банско.

Първата по-добра възможност в мача дойде след удар на Георги Чорбаджийски в третата минута, но топката беше изчистена от голлинията.

Минути след това гредата помогна на "червените". Роман отправи силен удар с десния крак, а Бусато леко отклони топката, за да се отбие тя в напречната му греда. След това тя отиде към Тейшейра, но бразилският вратар на ЦСКА пак спаси.

В осмата минута Тибо Вион центрира към Матиас Фаетон, но той не успя да насочи добре топката с глава и я прати аут.

След четвърт час игра Иван Тасев стреля силно, бранител на Политехника игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. Зад топката застана Матиас Фаетон, който стреля към долния десен ъгъл, но бившият вратар на Реал Мадрид Хесус Фернандес спаси.

В 18-ата минута Сейни Санянг центрира от ъглов удар на първа греда, като Браян Кордоба успя да засече с глава, но прати топката над вратата на Политехника.

Резултатът беше открит в 40-ата минута, в която Георги Чорбаджийски подаде на Матиас Фаетон и той прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката Томислав Стипич направи 10 промени в състава си, като единственият, който остана на терена от първата част беше Матиас Фаетон. В 68-ата минута "червените" удвоиха своя актив срещу тима от Яш, след като Петко Панайотов отправи удар от средна дистанция, а топката рикошира в тялото на бранител на съперника, след което с парабола прехвърли вратаря - 2:0.

Политехника Яш успя да върне едно попадение четвърт час преди края. След центриране от корнер на първа греда Николас Самайоа бе изпуснат от защитата на ЦСКА и с удар с глава към далечния ляв ъгъл прати топката в мрежата за крайното 2:1.

ЦСКА - ПОЛИТЕХНИКА 2:1
1:0 Матиас Фаетон (40'), 2:0 Петко Панайотов (68'), 2:1 Николас Самайоа (75')

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров (К), 3. Сейни Санянг - 21. Амос Юга, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц - 29. Иван Тасев и 11. Матиас Фаетон
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов - 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 10. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 28. Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Томислав Стипич