Хебър успя да запази мястото си в елита, след като обърна у дома Етър за 3:1 в последния кръг и финишира на 13-ото място в крайното класиране.

На почивката при 0:1 и при развитието на останалите мачове от третата шестица, тимът от Пазарджик изпадаше директно във втория ешелон, но направи обрат и се спаси. В крайна сметка, във Втора лига ще играят Етър и Пирин. Ботев Враца ще участва в бараж за оставане. Хебър завърши с 34 точки на 13-ото място, с точка повече от Ботев Враца и с две пред Пирин.

В добавеното време на първото полувреме Мартин Моран засече топката с глава след центриране от корнер и вкара за 0:1. Почти веднага след почивката домакините изравниха. Атанас Кабов стреля от фаул, топката рикошира, но все пак попадна на главата на Жоао Сеско, който се разписа за 1:1.

След като гол на Шейх Диаманка с удар от далечна дистанция беше отменен заради засада в 62-ата минута, само 4 по-късно след центриране на Кабов в наказателното поле, вратарят на гостите Кристиян Секулич се засуети и не успя да овладее топката. Диаманка го изпревари и вкара топката в мрежата за 2:1.

В 84-ата минута грешка в средата на терена на защитата на Етър позволи на Атанас Кабов да овладее, да напредне и след страхотен рейд да вкара топката във вратата за радост на феновете от Пазарджик, оформяйки крайния резултат.

ХЕБЪР - ЕТЪР 3:1
0:1 Мартин Моран (45+2), 1:1 Жоао Сеско (48), 2:1 Шейх Диаманка (66), 3:1 Атанас Кабов (84)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
2 - Мартин Моран беше изведен на чиста позиция в наказателното поле на Хебър, но неговият удар по диагонала премина в аут, а беше отсъдена и засада.
23 - Горка Ларучея стреля от въздуха и Петър Дебърлиев успя да спаси.
24 - Шахредин Бухолда пробва късмета си от сериозна дистанция, но в аут.
40 - Жан-Марк Тибуе от „виолетовите“ стреля по земя от границата на наказателното поле, но в аут.
45+2 - ГОООЛ за Етър! Дидис Пита центрира от корнер на първа греда, където Мартин Моран игра с глава и преодоля Дебърлиев за 1:0.
45+4 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - ГОООЛ за Хебър! Резервата Атанас Кабов шутира от пряк свободен удар, получи се рикошет и топката отиде на главата на Жоао Сеско, който не пропусна да вкара за 1:1, а голът бе зачетен след проверка от ВАР за засада.
62 - Шейх Диаманка шутира от далечна дистанция и вкара гол, който обаче не бе зачетен от ВАР заради засада.
66 - ГОООЛ за Хебър! Атанас Кабов центрира отляво и вратарят Кристиян Секулич изпусна топката, а Шейх Диаманка се разписа за 2:1 и този път голът бе зачетен.
84 - ГОООЛ за Хебър! Атанас Кабов наказа груба грешка в изнасянето на топката от страна на етърци. Той излезе сам срещу Секулич и успя да го преодолее с плътен удар за 3:1.
90+5 - Край на мача! Хебър обърна и срази Етър с 3:1 за оцеляването си в елита.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско , 24. Лазар Марин, 13. Архан Исуф, 75. Йохан Н‘зи (3884. Стилиян Тисовски), 44. Николай Николаев (4621. Божидар Пенчев), 10. Ангел Бастунов, 99. Георги Каракашев, 9. Николас Пенев (4611. Атанас Кабов ), 17. Марк-Емилио Папазов (4614. Олексий Збун), 29. Шейх Диаманка  (8777. Октай Хамдиев)
Резерви: 32. Боян Загорски, 11. Атанас Кабов, 18. Иван Дишков, 5. Мартин Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 14. Олексий Збун, 84. Стилиян Тисовски, 21. Божидар Пенчев, 3. Богомил Божуркин
Треньор: Любослав Пенев

Етър: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея , 13. Дидис Пита (762. Хосекарлос Ван Ранкин), 94. Жан-Марк Тибуе (7020. Клифорд Яйсен), 9. Иван Василев, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран , 44. Принс Мбаке (7033. Луис Кордова), 24. Шахредин Букхолда (7019. Александър Мишов)
Резерви: 22. Мартин Величков, 19. Александар Мишов, 20. Клифорд Яйсен, 33. Луис Кордова, 2. Хосекарлос Ван Ранкин, 26. Йоан Маринов, 11. Радослав Найденов
Треньор: Светослав Петров

Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
Съдия: Стоян Арсов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР