ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НА БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски загуби с 0:3 от чешкия Баник (Острава) в петата си контрола от зимния лагер в Турция. "Сините" вече имат победа и четири загуби. Дебют за столичани днес направи полузащитникът Карлос Охене.

Първата по-опасна атака в двубоя дойде в осмата минута, когато Уелтън стреля, но не намери целта.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

След четвърт час игра дебютантът Карлос Охене стреля покрай вратата на Баник.

Чехите поведоха в 21-ата минута след грешна на Келиан ван дер Каап. Той изчисти в краката на Ири Клима, който елегантно стреля с едно докосване към долния десен ъгъл за 1:0.

Малко преди да изтече половин час игра Баник поведе с 2:0. Филип Кубала напредна по фланга и пусна успореден пас към Иржи Клима, който с лекота прати за втори път топката в мрежата на Левски (2:0).

Минути преди края на първата част Левски получи трети гол. Иржи Клима получи дълго подаване, при което останаха сериозни съмнения за засада, но такава не бе вдигната, намери Филип Кубала, който се разписа за 3:0.

Началото на втората част бе по-силно за Левски и появилият се на почивката Фабио Лима се отчете с два добри пробива, които обаче не дадоха резултат.

Четвърт час преди края Баник Острава бе много близо до отбелязването на четвърти гол. Чехите развиха бърза контраатака, при която Филип Кабала се озова очи в очи с Николай Михайлов, който бе добре позициониран и изби.

До края на срещата Фабио Лима и Илиян Стефанов опитаха да вкарат почетен гол за "сините", но без успех.

ЛЕВСКИ - БАНИК 0:3
0:1 Иржи Клима (21'), 0:2 Иржи Клима (29'), 0:3 Филип Кубала (43')

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене (50' Дарлан), 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков (46' Фабио Лима), 9. Рикардиньо

Острава (Cze)БАНИК: 35. Якуб Маркович, 5. Иржи Була, 7. Карел Пожезни, 9. Давид Бухта, 10. Матей Шин, 15. Патрик Кпозо, 19. Давид Лишка, 21. Иржи Клима, 34. Ян Юрушка, 28. Филип Кубала, 66. Матуш Рушняк

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024