Левски записа четвърта поредна победа от началото на сезона след 3:0 като домакин над Крумовград. Двубоят се игра пред над 10 хиляди на ст. "Георги Аспарухов".

"Сините", които играха в черно в този мач започнаха по-активно и още в 9-ата минута поведоха в резултата. До това се стигна, след като Майкон шутира с мощен удар по посока вратата на гостите, но Янко Георгиев изби в корнер. При последвалото изпълнение Алекс Колев реализира с глава за 1:0. Домакинската преса продължи и след попадението, като Алдаир проби отдясно, пусна опасен пас към Джавад ел Джемили, но Георгиев спаси.

5 минути преди края на първото полувреме Ел Джемили имаше шанс да удвои, но топката мина на сантиметри от целта.

Близо 10 минути след подновяването на играта гостите имаха шанс да изравнят чрез Вячеслав Велев, но Цунами с ключова намеса изчисти топката в тъч.

В 58 минута Янко Георгиев за пореден път спасява "жълтите" с добра намеса след удар на Ел Джемили. При последвалия корнер, появилия се като резерва Мустафа Сангаре удвои преднината на Левски.

В средата на частта Майкон беше оставен непокрит в наказателното поле, финтира защитник и стреля, но стража на гостите улови.

В 72-ата минута Сангаре се сблъска с Матей Шимич и изпита болка, която притесни лагера на "сините", но в крайна сметка новото попълнение даде ясен знак, че може да продължи игра.

В заключителните мигове на мача "сините" се забавляваха на терена, а в последната атака Сангаре подаде на Алекс Колев, който оформи крайното 3:0.

В следващия кръг Левски гостува на Лудогорец в дербито на кръга, докато Крумовград приема Берое.

ЛЕВСКИ - КРУМОВГРАД 3:0
1:0 Алекс Колев (9), 2:0 Мустафа Сангаре (59), 3:0 Алекс Колев (90)

Най-важното от мача по минути:

1' Начало на мача
9' Майкон стресля мощно към вратата на Янко Георгиев, но стража на гостите изчисти в ъглов удар
9' ГОЛ! Алекс Колев наказва бившия си отбор и дава аванс за Левски
14' Алдаир проби отдясно, пусна опасен пас към Джавад Ел Джемили, но Георгиев се намеси и изби в корнер
40' Ел Джемили беше близо до попадение, но топката мина на сантиметри от вратата на гостите
46' Начало на второто полувреме
53' Крумовград можеше да изравни чрез Вячеслав Велев, но Цунами се намеси ключово и предотврати опасността
58' Янко Георгиев за пореден път спасява "жълтите" с добра намеса след удар на Ел Джемили.
59' ГОЛ! Мустафа Сангаре отбеляза с глава удвоява малко след като се появи като резерва
90' ГОЛ! Алекс Колев с втори гол в мача

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Левски: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (К) – 21. Алдаир, 97. Асими Фадига, 11. Джавад ел Джемили, 8. Карлос Охене, 3. Майкон – 9. Александър Колев, 17. Евертон

Треньор: Станислав Генчев

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 4. Лукас Сантана – 91. Вячеслав Велев, 18. Даниел Оливейра, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 2. Джунейт Али – 17. Патрик Луан, 9. Рафаел Фуртадо

Треньор: Атанас Рибарски