ЦСКА 1948 и Спартак (Варна) завъртяха голово равенство 2:2 в откриващия мач за неделния ден в Бистрица от втория кръг на Първа лига.  Дебют за "червените" 19-годишният Ивайло Марков, който преди време беше привлечен от Левски.

Като цяло "червените" могат да съжаляват за изпусната победа. Те бяха и по-активните от началните минути, като още в 11-ата минута бяха и до откриване на резултата. Тогава новото попълнение Касиано Бузон нацели страничната греда. 5 минути по-късно все пак логичното се случи и Марио Илиевски отбеляза дебютното си попадение за тима от Бистрица. Последваха спокойни минути преди да се стигне до натиск от страна на гостите от морската столица. Първо в 33-ата минута Ахмед Ахмедов можеше да възстанови равенството с атрактивен изтрел и опит да прехвърли противниковия вратар, но опитът беше неуспешен. 4 минути преди края на първото полувреме "соколите" успяха да изравнят, когато именно Ахмедов беше на точното място в наказателното поле, реализирайки за 1:1. Буквално в последните секунди обаче Неделко Пичевич върна преднината на ЦСКА 1948.

Второто полувреме започна на спокойно темпо преди 63 минута. Тогава дойде може би и най-дискусионния момент в целия двубой. Раян Даскалов от домакините задържа за фланелката голмайстора на "соколите" Ахмедов и главния съдия посочи бялата точка. След това обаче последва близо 10-минутен преглед със системата ВАР дали има нарушение. Крайна сметка реферът също погледна ситуацията и наказателния удар беше потвърден. Зад топката застана появилия се през втората част Антонио Вутов, който е бивш кадър на "червените", вкарвайки топката в мрежата за 2:2. До края възпитаниците на Валентин Илиев имаха сериозни претенции за дузпа, но този път съдията и ВАР останаха безмълвни и така двата отбора поделиха точките.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Септември (Сф), а Спартак (Варна) приема ЦСКА.

ЦСКА 1948 - СПАРТАК (Варна) 2:2
1:0 Марио Илиевски (16), Ахмед Ахмедов (41), Неделко Пишчевич (45), Антонио Вутов (72)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
11 -  ГРЕДА за ЦСКА 1948! Домакините направиха хубава атака и новото попълнение Касиано Бузон беше близо до гола, но страничния стълб спаси гостите от Варна.
16 -  ГОЛ за ЦСКА 1948! Марио Илиевски откри резултата за "червените".
33 -  Ахмед Ахмедов беше близо до изравнително попадение за гостите, но опитът му се оказа неточен.
37 - Талис опита своя шанс, но топката мина високо над вратата на "соколите".
41 -  ГОЛ! Варненци изравняват чрез Ахмедов, който засече центриране с глава.
45 -  ГОЛ! Неделко Пишчевич върна преднината на ЦСКА 1948.

45 - Край на първата част!
.....................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
63 -  Дузпа за Спартак (Варна)! Раян Даскалов от домакините задържа за фланелката Ахмедов и главния съдия посочи бялата точка.
71 - След дълъг преглед с ВАР, главния съдия потвърди наказателния удар.
72 -  ГОЛ за Спартак (Варна)! Антонио Вутов отново върна равенството в двубоя.
89 - Нови претенции за дузпа, този път за "червените". Съдията мълчи.
90+9 - Край на мача! Двата тима поделиха точките в Бистрица.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 39. Парвиз Умарбаев (46  21. Емил Ценов) , 28. Неделко Пишчевич (73  31. Том Рапнуи), 7. Талис, 11. Касиано Бузон  (83  61. Октавио Мантека) , 26. Ивайло Марков (46  9. Бирсент Карагарен), 22. Реян Даскалов (К), 40. Марио Илиевски (83  25. Евгений Сердюк)
Резерви: 12. Леви Нтумба, 31. Том Рапнуи, 61. Октавио Мантека, 92. Пиер Нгуинда, 58. Марто Бойчев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Мартин Атанасов, 21. Емил Ценов , 25. Евгений Сердюк
                   Треньор: Валентин Илиев

Спартак (Варна): 76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски , 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич (77  7. Бернардо Коуто) , 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов  (90  99. Даниел Халачев) , 44. Ангел Грънчов (К), 88. Радослав Димитров (54  Антонио Вутов)
Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Бернардо Коуто, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 39. Антонио Вутов, 77. Любослав Маринов, 99. Даниел Халачев
Треньор: Александър Томаш

Бистрица, ст. "Витоша"
Съдия: Петър Кузев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР