ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Пирин победи Етър с 2:1 у дома в среща от 26-ия кръг на efbet Лига - битка между два от последните три най-слаби отбора у нас.

Двубоят стартира отлично за гостите, които удариха греда в първите минути, а в 11-ата вече водеха с 1:0 след удар от дистанция на Йоахим Гонсалес.

Пирин бе близо до изравняването в 20-ата минута, но Иван Тасев не се възползва от чудесно подаване на метри от вратата. Минути по-късно Тасев отново получи топката на метри от вратата, но този път не сгреши (1:1).

След половин час игра Юго Комано можеше да направи обрат за Пирин, но прати топката в тялото на вратаря.

В продължението на първото полувреме Иван Василев пропусна чудесна възможност да вкара за Етър, но Ковальов отрази изстрела му.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Десет минути след почивката Пирин поиска дузпа за падане на  Данило Полонский, но не последва сигнал.

Последваха минути с по-спокойна игра и няколко смени в двата тима, което допълнително уби темпото.

Минути преди края обаче 18-годишният Мартин Георгиев завърши атака с попадение във вратата на гостите за крайното 2:1, негово дебютно в професионалния футбол.

Пирин остава на 14-о място в класирането с актив от 25 точки, на 4 от топ 10. Етър е твърдо на дъното с едва 10 от 26 срещи.

ПИРИН - ЕТЪР 2:1
0:1 Йоахим Гонсалес (11'), 1:1 Иван Тасев (24'), 2:1 Мартин Георгиев (88')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  ГРЕДА за Етър! Георги Александров шутира опасно, но топката се отби от гредата.
11'  ГООООЛ!!! Йоахим Гонсалес напредна в половината на Пирин и с премерен удар от дистанция преодоля Ковальоов.
20'  Какъв пропуск! Топката достигна до Иван Тасев, който стреля по земя, но не успя да преодолее вратаря на съперника.
24'  ГООООЛ!!!  Иван Тасев се разписа от сходна ситуация, при която преди малко пропусна и прати топката в мрежата на празна врата.
29' Юго Комано, който остана сам срещу вратаря на Етър, но стреля право в него.
45+3' Иван Василев стреля от метър пред вратата на Пирин, но Максим Ковальов се справи.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Данило Полонский падна в наказателното поле на Етър, но реферът и ВАР не видяха нищо нередно.
88'  ГОООООЛ! 18-годишният Мартин Георгиев завърши триходова комбинация пред вратата на Етър с удар за 2:1.
90+5' Край на мача!

Пирин Благоевград ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу (74'  13. Евгени Геориев), 6. Андрей Йорданов, 18. Арно Лузайадио (67'  7. Асен Дончев), 73. Венцислав Бенгюзов - к  (72' 29. Станислав Костов_ , 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский, 5. Николай Бодуров, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн  (86'  16. Мартин Георгиев ), 11. Иван Тасев
Резерви: 1. Марио Кирев, 27. Георги Върбанов, 8. Лазар Боянов, , 77. Моду Диане, 20. Брайън Есало
Треньор: Олександър Бабич

ЕтърЕТЪР: 22. Мартин Величков, 4. Георги Александров, 8. Мартин Моран (75' 28. Николай Янков), 6. Горка Ларучея , 25. Крум Стоянов, 9. Иван Василев (75'  19. Александар Мишов), 7. Кольо Станев, 5. Килиян Гюсъм (63'  10. Ловре Кнежевич), 15. Георги Ангелов -к, 18. Йоахим Гонсалес , 94. Жан-Марк Тибоуе  (75'  13. Дидис Лутумба Пита)
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 77. Мартин Николов, 44. Серигне Файе, 23. Мосес Кандидус, 14. Ивайло Димитров
Треньор: Светослав Петров

Съдия: Ивелин Занев
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР