Славия победи Левски с 2:1 като гост в двубой от първия кръг на Efbet лига и 146-ото издание на най-старото столично дерби, записвайки 28-и успех над "сините" за първенство - пети в последните шест мача със съперника.

Първият четвърт предложи по един опасен удар и към двете врати, след което "белите" удариха греда, а Левски откри резултата в 16-ата минута с попадение на Марин Петков (1:0).

Само шест минути по-късно Славия празнуваше, тъй като Емил Виячки се възползва от грешка при центриране и отблизо изравни резултата (1:1).

До края на полувремето нямаше чист голови опасности, а Левски трябваше да направи принудителна смяна заради контузия на Радослав Цонев.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Второто полувреме започна с фрапантен пропуск на Славия и великолепна намеса на Симеон Славчев, който изчисти от голлинията. "Сините" отвърнаха с шут на Борислав Цонев от фаул, но топката премина над вратата.

Славия направи обрат и излезе напред в резултата в 68-ата минута, в която Калоян Кръстев беше по-бърз от защитата на Левски и вкара за 2:1.

До края Левски опита на няколко пъти да изравни, но ударите на "сините" преминаваха покрай вратата. Славия пък имаше възможност да сложи точка на спора пет минути преди края, но Радослав Цонев не успя да отбележи след пробив по лявото крило.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 1:2
1:0 Марин Петков (16'), 1:1 Емил Виячки (22'), 1:2 Калоян Кръстев (68')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
6' Първа възможност в мача! Радослав Кирилов от Славия опита далечен удар, но 16-годишният вратар на Левски Пламен Андреев се справи и отби топката.
13' Шанс и за Левски! Радослав Цонев напредна по левия фланг и центрира към брат си, който бе оставен непокрит, но капитанът на "белите" блокира изстрела на Борислав.
14'  ГРЕДА за Славия! Ертан Томбак намери Питър Макрилос, но ударът му срещна гредата.
16'  ГОООООЛ за Левски! Марин Петков достигна до отбита топка след шут на Борислав Цонев и стреля към вратата.  Топката се удари в напречната греда, след което влетя в мрежата за 1:0.
22'  ГОООООЛ за Славия! Емил Виячки беше най-добре пласиран при центриране на далечната греда пред вратата на Левски и отблизо възстанови равенството с глава (1:1).
24'  Треньорът на Славия Златомир Загорчич получава жълт картон за реплики към главния съдия.
37' Хубава атака на Левски! Братята Цоневи комбинираха, Борислав стреля, но Андреа Христов протегна крак и топката излезе в корнер.
39'  Контузия на Радослав Цонев. Играта временно е спряна.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  Невероятен пропуск за Славия! Георги Вълчев стреля с глава, но топката е избита от голлинията от Симеон Славчев. Последва опит за добавка, но над вратата.
54' Фаул пред вратата на "белите"! Борислав  Цонев стреля, но топката прелита малко над напречната врата.
65' Нова възможност за Левски, но Мартин Петков не намери добре топката, остави я на тупне на тревата и след това я прати над вратата.
68' ГООООЛ за Славия! Калоян Кръстев ръгна зад центъра, надбяга отбраната на Левски и прати топката покрай Андреев за 2:1.
81' Хубав и много силен удар на Мартин Петков, но покрай вратата.
84' Разбъркване пред вратата на Славия, но не се стигна до удар.
85' Радослав Кирилов проби по лявото крило и опита удар в обратния ъгъл, но неточно.
90+1' Опасна атака на Левски, Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.
90+4' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев  (70  6. Ивайло Найденов), 5. Христос Сиелис , 41. Георги Александров , 23. Христофор Хубчев – 21. Радослав Цонев  (40  79. Мартин Петков ) , 8. Симеон Славчев – 19. Билал Бари, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров – 88. Марин Петков  (70  89. Андриан Краев )
Резерви: 99. Йоан Загоров, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 86. Валери Божинов,

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов , 23. Емил Виячки  , 37. Венцислав Керчев – 77. Георги Вълчев  – 71. Емил Стоев (90+1  5. Мартин Атанасов), 17. Ерол Дост (55  88. Тони Тасев), 7. Питър Макрилос  (90+2  22. Дарко Тасевски), 10. Радослав Кирилов – 73. Мартин Сораков (55  9. Калоян Кръстев )
Резерви: 1. Георги Петков, , 6. Костадин Велков, 4. Людовик Соарес,

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия