Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Левски и Черно море завършиха при 0:0 в контрола в Правец, част от подготовката на двата тима за новия сезон.

Равенството е първо за двата отбора в летните контроли. "Сините" не успяха да запишат трета поредна победа след 5:0 над Септември и 2:0 над Спартак (Плевен). Черно море пък загуби с 2:5 от Ботев (Пловдив) и се справи с 1:0 с Фарул Констанца в двете си проверки досега.

Първата по-добра възможност в мача днес беше в шестата минута. Майкон подаде към Марин Петков в наказателното, а той продължи към Алекс Колев. Нападателят стреля, но встрани от целта.

Три минути след това Евертон Бала стреля опасно от дистанция, като топката мина малко над вратата на "моряците".  След четвърт час игра и Марин Петков шутира към вратата на Черно море, но не затрудни Илиев.

Черно море отвърна с удар на Дуду минута по-късно, но Андреев изби в корнер. След 20 минути игра Евертон Бала отправи удар към вратата на Черно море, но Пламен Илиев спаси.

В 34-ата минута Асими Фадига направи пробив отдясно и нанесе силен удар, който мина над вратата на Черно море.

С началото на втората част на терена се появи новият вратар на Левски Матей Маркович, който дебютира за "сините".

Минути след почивката Келиа ван дер Каап се извиси стреля с глава, но встрани от целта. След час игра Исмаил Иса от Черно море стреля много опасно, но Матей Маркович се справи.

Левски отвърна с удар с глава на Асен Чандъров, но право в ръцете на Пламен Илиев. Четвърт час преди края Чандъров опита още един изстрел, но покрай гредата.

До края не се случи нищо, което да промени крайния резултат и той се запази.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (46'  44. Матей Маркович) - 50. Кристиан Димитров (65'  4. Виктор Любенов), 5. Келиан ван дер Каап (65'  77. Дейвид Михалев), 6. Цунами (К) (65'  27. Борислав Рупанов) -  21. Алдаир (65'  22. Патрик-Габриел Галчев (К), 8. Карлос Охене (46'  71. Антоан Стоянов), 97. Асими Фадига (65'  11. Джавад Ел Джемили), 3. Майон (65'  20. Асен Чандъров) - 17. Евертон Бала (65'  7. Фабио Лима), 88. Марин Петков (65'  23. Патрик Мислович), 90. Александър Колев (46'  16. Преслав Бачев)
Резерви: 15. Александър Божилов, 19. Кристиян Йовов, 99. Иван Андонов
Треньор: Станислав Генчев

Черно море (Bul) ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев - 6. Виктор Попов (65'  2. Цветомир Панов), 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (73'  4. Росен Стефанов), 15. Дани Мартин - 71. Васил Панайотов (73'  51. Велислав Василев), 44. Начо (46' 27. Даниел Димов), 17. Мартин Милушев (65'  23. Едгар Пашеко) - 43. Дуду, 9. Исмаил Иса (73'  29. Берк Бейхан), 16. Андряс Калкан (46'  39. Николай Златев)
Резерви: 84. Християн Славков, 10. Мазир Сула, 19. Александър Веселински, 40. Константин Грахльов, 41. Пламен Аршев, 42. Николай Костадинов
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Градския стадион", Правец
Съдия: Димитър Димитров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР