Юношите старша възраст на Литекс се класираха за финала за Купата на БФС при родените 1998 година след нова победа над Лудогорец. Ловчанлии спечелиха и реванша от полуфиналите, този път с 1:0 у дома. Преди седмица в Разград "оранжевите" надделяха с 2:0. Така момчетата на наставниците Евгени Колев и Ивайло Станев ще спорят на 4 май за отличието срещу Левски, който елиминира Черно море с общ резултат 5:2.

Както е известно, носителят на трофея ще представлява България в Младежката шампионска лига през есента.

И на реванша Литекс напълно надигра Лудогорец, който се отърва от разгром благодарение на отличните изяви на вратаря Даниел Наумов. Стражът на гостите прояви класа в 4-5 опасни ситуации, на два пъти и гредите му помогнаха да опази мрежата си. Ловешките таланти се разиграха след почивката, но офанзивните им играчи нямаха ден и пропуснаха половин дузина положения. В последната минута влезлият като резерва Беркай Халил се оказа най-съобразителен в наказателното поле  и с плътен удар донесе успеха с 1:0.