Юношеските ни национали до 19 години победиха с 2:1 връстниците си от Азербайджан във втората контрола между двата отбора в Сливен. Срещата е част от подготовката на селекцията на Ангел Стойков за започващите през ноември европейски квалификации.

Българите имаха игрово надмощие през почти целия мач. В 33-ата минута Преслав Боруков реализира с глава след центриране от корнер на Доминик Янков. Преди това нападателят на Шефилд Уензди, както и Валентин Антов, направиха пропуски пред вратата на азерите.

Противно на логиката, в 42-ата минута Азербайджан изравни с първия си удар към българската врата.

Второто полувреме започна с натиск на "трикольорите" и в 74-ата минута той бе ознаменуван с втори гол, чийто автор стана халфът на Пирин (Благоевград) Методи Стефанов. Кристиан Добрев центрира от корнер към Преслав Боруков, последва разбъркване в наказателното поле, но топката попадна у Стефанов, който я прати точно под гредата за 2:1.

В първата контрола във вторник, отново на стадион "Хаджи Димитър", двата отбора завършиха 0:0, като тогава българите удариха шест греди.

Съставът на България: 12. Петър Иванов, 2. Виктор Попов, 3. Никола Борисов, 4. Слави Костов, 6. Валентин Антов, 7. Димитър Стоянов, 9. Преслав Боруков, 10. Доменик Янков, 11. Кристиян Добрев, 16. Мартин Дичев, 20. Красимир Милушев
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 8. Емануил Личев, 13. Филип Кръстев, 15. Димитър Митев, 17. Иван Тренчев, 19. Джошкун Теменужков, 21. Методи Стефанов
Селекционер: Ангел Стойков