Сериозно напрежение възникна преди първия полуфинален сблъсък за Купата на България между Арда и Локомотив (Пловдив) в Кърджали. Голям брой фенове на гостите се спречкаха с полицаите при влизането на стадиона и се стигна до сблъсъци.
Ситуацията между запалянковците и органите на реда е ескалирала бързо, като от публикуваните кадри на "Трибуна Пловдив" дори се виждат размяна на удари.
Полицията е успяла да овладее нещата своевременно и не се е стигнало до по-големи ексцесии. Все още не е ясна точната причина за спора, довел до покачване на емоциите и физическата разправа пред сектора за гости в Кърджали.