Юношеският национален отбор на България за момчета, родени след 1 януари 1998 година, изигра контрола срещу сборен състав на връстниците си от немската провинция Нидерзаксен. Гостите спечелиха с 5:2 на терена на "Царско село" в София.

"Много полезна проверка за нас, разчитаме на много нови момчета и се видя до каква степен мога да имам доверие на повечето от тях. Ще си направим изводите и в следващия мач ще се постараем да изчистим появилите се неточности, а и ще търсим победа, за да заличим лошия резултат", сподели старши-треньорът на нашите Александър Георгиев. "Лъвовете" срещат същия съперник на 15 октомври от 16:00 часа отново на "Царско село".

В 14-та минута Георги Русев комбинира с тарана Валентин Йосков, чийто изстрел мина над целта. 180 секунди по-късно Кристиян Славов уцели горната греда след центриране от корнер на Алекс Боримиров. В следващата атака Боримиров пое топката в лявата зона и я поднесе на връхлитащия Русев, който от близко разстояние не сбърка за 1:0.

Пет минути след почивката капитанът на Нидерзаксен Ян Нойвирт изравни. Немците поведоха чрез резервата Ефе Киркафа, засякъл пас на Ги-Лоик Шрьодер в 57-та минута. В 63-та минута след дълго подаване на вратаря Бурсмайстер нашите защитници увиснаха, а още една резерва - Марсел Валтер, прехвърли Даниел Наумов от границата на наказателното поле.

Тимът ни не се предаде и намали на 2:3 в 70-та минута. Дебютантът Рикардо Събев изведе Йосков очи в очи с вратаря на германския състав, а нападателят на Черно море бе точен с левия крак. В заключителните минути Нойвирт реализира дузпа, отсъдена за фаул на Минко Ластарджиев срещу Себастиан Шлушен (78). В 79-ата минута Ги-Лоик Щрьодер поднесе топката на Ефе Киркафа за крайното 2:5.