Националният отбор на България за момчета, родени след 1 януари 1998 година, победи с 4:2 връстниците си от Азербайджан и по този начин спечели първата международна контролна среща в историята си. На стадион „Хаджи Димитър” в Сливен съставът на Александър Георгиев можеше да поведе скоро след началото на мача, но ударът на Георги Русев облиза напречната греда.

В шестата минута Валентин Йосков подаде към Павел Головодов, чийто изстрел премина над вратата. 120 секунди по-късно Йосков се пребори за топката с централен защитник на азерите и тя се озова в Георги Янев. Капитанът на „лъвовете” я насочи в долния ля ъгъл за 1:0. В 11-та минута Янев центрира за Илиан Стефанов, а неговият удар с глава се озова на сантиметри от страничната греда.

В 17-та минута Георги Русев даде диагонален пас от центъра за Валентин Йосков. Нападателят на Черно море овладя топката близо до наказателното поле и с десния крак изненада Турал Османов за 2:0. До края на първото полувреме „лъвовете” пропуснаха да увеличат аванса си.

Първо Йосков не сполучи с изстрел с глава, а в 29-та минута пак той бе изведен очи в очи с Османов. Вратарят на Азербайджан спря силния шут на нашия нападател, а после реагира идеално и при опита за добавка на Русев.

В 37-та минута капитанът Янев центрира от фаул от лявата страна на вратата на гостите, а централният защитник Кристиан Славов отблизо отклони за 3:0. В 45-та минута гостите отправиха първия си точен удар. Даниел Наумов спаси шута от няколко метра на Фарид Асадли. В 49-та минута няколко неточни отигравания на българските защитници позволиха подаване на Ровлан Мурадов да се озове в Бакшали Бакшалиев, а той технично направи резултата 3:1.

В 55-та минута Георги Братованов фаулира Фарид Асадли в наказателното поле, а потърпевшият сам реализира дузпата. Точно след час игра „лъвовете” възстановиха аванса си от 2 гола. Левият защитник Ангел Лясков отне топката в половината на домакините, напредна до наказателното поле на гостите и шутира над вратаря. Топката обаче отскочи в напречната греда, а при добавката резервата Алекс Боримиров оформи крайното 4:2.

Втората контрола с Азербайджан ще бъде в петък, 24 май, и започва в 10:30 часа. И този мач ще се играе на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен.