Юношеският национален отбор на България до 16 години допусна втора загуба на международния турнир в Молдова, отстъпвайки с 0:2 на тима на Румъния до 17 г.

Първото голово положение се откри пред лъвовете в 26-та минута, когато Динко Митрев изведе в чудесна позиция Ангел Максимов, но след като преодоля вратаря българинът стреля в гредата.

Три минути по-късно румънците поведоха след грешка в защитата. Кристиан Райчу напредна отдясно и с удар в далечния ъгъл направи безпомощен капитана Димитър Митов. В последните секунди на първото полувреме България получи шанс да изравни, но Динко Митрев стреля в аут.

В 47-та минута Александру Тудор се възползва от центриране и оформи крайното 2:0. През второто полувреме най-чистото положение за състава на Петър Пенчев отново се откри пред Динко Митрев, но той пак не успя да се разпише.

Съставът на България: 1.Димитър Митов, 2.Виктор Мицаков, 3.Георги Купенов, 4.Галин Ташев, 5.Самер Алхусеин, 6.Йордан Атанасов, 9.Динко Митрев (71-13.Михаил Лалев), 10.Александър Георгиев, 11.Стефан Аличков (41-8.Божидар Краев), 14.Ангел Максимов (41-15.Ростислав Петров), 18.Даниел Димитров (56-7.Йоан Пеев)