Националният отбор на България до 16 години загуби с 0:1 от Русия първия си мач на силния международен турнир в Москва. Победното попадение падна във втората минута от добавеното време на срещата, когато полузащитникът на "Сборная" Антон Терехов се възползва от грешка в защитата на "лъвовете".

Съставът на Петър Пенчев имаше три отлични възможности още през първото полувреме. Хубав шут на Динко Митрев бе спасен от Иля Ищенко, а друго от момчетата от Литекс - Александър Георгиев, също не успя да оползотвори две ситуации.

В 23-ата минута вратарят Димитър Митов получи удар в ребрата и се наложи да бъде заменен от Християн Василев. В 27-ата бе отсъдена дузпа в полза на домакините за нарушение срещу нападателя Максим Проничев, но Василев отрази шута от бялата точка на Данил Ямщиков.

Следващият мач на България е утре от 14:00 часа срещу Израел.

Съставът на България: Димитър Митов (23 - Християн Василев), Виктор Мицаков, Георги Купенов, Галин Ташев, Самер Алхусеин, Йордан Атанасов, Даниел Димитров, Божидар Краев, Динко Митрев, Александър Георгиев, Ангел Максимов (41 - Ростислав Петров)