Юношеските национали на България до 16 г. направиха равенство 1:1 с връстниците си от сборен тим на германската провинция Вестфалия в контролна среща на стадиона в Поморие.

Селекционерът Александър Димитров е изградил гръбнака на нашия тим основно от играчи на Левски и Черноморец (Бургас). Гостите пък разчитаха на млади таланти от Борусия (Дортмунд), Бохум, Арминия (Билефелд) и Шалке 04.

Германските юноши откриха резултата две минути след почивката чрез резервата Ян Гамерах, а в 56-ата минута Стивън Петков изравни с глава. Добри изяви под рамката имаше българският вратар Георги Китанов от Черно море. На 21 октомври от 16 часа двата отбора ще направят повторна контрола отново в Поморие.

Гостите от Вестфалия са на лагер в Слънчев бряг, където идват по традиция всяка есен още от 1974 г. Оттогава датират взаимните визити на наши и немски юноши по линия на партньорството между двата футболни съюза./БЛИЦ