Юношеският национален отбор до 17 години (набор 1999) загуби с 0:2 от Славия до 19 години в контрола, играна на стадиона в столичния квартал "Овча купел". С проверката завърши едноседмичен лагер на представителния тим, на който предстоят евроквалификации на родна земя през октомври.

По различни причини селекционерът Викторио Павлов не можеше да разчита на основни футболисти от ДИТ Спорт и "Левски", пишат колегите от Viasport.bg. От призованите пък не играха вратарят Петър Петров, Валентин Антов (набор 2000) и Станислав Иванов. Проверката се игра в две полувремена по 45 минути, като приключи в сумрак.

През първото полувреме играта бе по-равностойна, като националите удариха греда чрез излезлия този път като централен защитник халф Владислав Жиков от Милан. Той стреля с глава след центриране от ъглов удар и нацели напречния стълб. В 43-ата минута Йордан Попов откри резултата от грешка на вратаря Димитър Шейтанов.

След почивката тимът на Славия, в който имаше и момчета, родени 1997 г., наложи превъзходство, като показа добри неща по отношение на пресирането на противника, организира и добри, бързи атаки. Попов удвои с много красив гол в средата на второто полувреме.
15 минути преди края при единствената си голова ситуация "трикольорите" можеха да намалят, но Иван Митрев не успя да преодолее родения през 1999 г. гръцки вратар на "белите" Антонис Стергиакос. Секунди по-късно дошлият на "Овча купел" това лято след проби страж сбърка, Митрев му отне топката и този път нямаше шанс, а капитанът Николай Янков не съумя да вкара при добавка.