Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 1:2 от Румъния във втория контролен мач, игран в Букрещ. Приятелският двубой беше последен за “лъвовете” преди елитния квалификационен кръг за Евро 2012, който започва в Германия на 20 март. В него нашите са в една група с домакините, Турция и Португалия.

Селекционерът Александър Димитров направи една промяна в стартовия тим, с който започна при победата с 2:0 над румънците в сряда. На мястото на капитана Никола Колев се появи Михаел Орачев. Причината е, че Колев е наказан и няма да може да играе в първия мач от квалификационния кръг срещу Португалия.

Още в 30-ата секунда българите можеха да открият резултата, но Милчо Ангелов пропусна сам срещу вратаря. Чисти положения за нашите до почивката изпуснаха още Борислав Цонев и Станислав Дрянов. В 37-ата минута след центриране отляво топката стигна до Даниел Георге и с фронтален удар той изведе Румъния напред.

В началото на второто полувреме Александър Димитров пусна в игра осем резерви, но пропуските пред вратата на Румъния продължиха. Неточен мерник демонстрираха Кирил Десподов, Георги Минчев и Антонио Вутов. Пет минути след подновяването на играта домакините покачиха на 2:0 след нова атака отляво и диагонален удар по земята на Валентин Йон.

Гола за “лъвовете” вкара Антонио Вутов. Футболистът на “Левски” отне топката в средата на терена, напредна и отправи удар, при който вратарят на домакините се намеси, но не успя да избие. Попадението е първо за Вутов за юношите до 17 години в едва втория му мач за селекцията на Александър Димитров.

Румъния (17) - България (17) 2:1
1:0 Даниел Георге (37), 2:0 Валентин Йон (45), 2:1 Антонио Вутов (80)

България:
1.Георги Китанов - капитан (68-12.Александър Любенов), 2.Денислав Мицаков (41-13.Алеко Алеков), 5.Петър Чобанов (41-19.Стоян Кижев), 15.Пламен Гълъбов (41-3.Любомир Илиев), 4.Мики Орачев (41-8.Никола Колев), 14.Радослав Цонев, 7.Стивън Петков (41-16.Кирил Десподов), 6.Михаел Орачев, 18.Борислав Цонев (41-11.Александър Василев), 10.Станислав Дрянов (41-20.Антонио Вутов), 17.Милчо Ангелов (41-9.Георги Минчев)
Селекционер: Александър Димитров