Футболните ни национали направиха 0:0 с Ейре в Дъблин и завършиха на последното четвърто място в Група 4 на Лига "В" в турнира Лига на нациите. Така България изпада в по-долната Лига "C", където ще играе от следващото издание на надпреварата.

Тази вечер "трикольорите", водени може би за последен път от селекционера Георги Дерменджиев, се нуждаеха от задължителна победа. Само при успех България щеше да запази мястото си в Лига "B".

В крайното класиране в групата ни Уелс е победител с 16 точки, втори завърши Финландия с 12, Ейре - трети с 3, а ние сме последни с едва 2 спечелени точки от 6 мача, в които националите ни вкараха едва два гола.

"Трикольорите" завършват 2020 г. без победа в официален мач. От деветте изиграни срещи през годината беше спечелена само контролата с Гибралтар преди дни (3:0). Селекцията на Дерменджиев записа 6 поражения и 2 равенства.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

За мача в Дъблин тази вечер треньорът на България заложи от първата минута на дебютанта Георги Ангелов. Защитникът на Берое, който беше повикан на пожар заради многото кадрови проблеми, започна от първата минута и игра в центъра на защитата заедно с Кристиан Димитров. Като резерви влязоха други двама, за които това беше първо участие с екипа на националния ни отбор - Александър Василев (Берое) и Денислав Александров (ЦСКА 1948).

Още в началните секунди Краев пробва удар, но без успех. В 17-ата минута Колинс не успя да засече на празна врата. В 21-ата Манинг влезе много грубо в краката на Спас Делев, но съдията му даде само жълт картон. Малко след това Димитър Илиев пробва мерника си, вратарят на Ейре Дарън Рандолф обаче спаси, а преди това и играч на домакините игра с ръка, но дузпа не бе отсъдена.

В 32-ата минута Галин Иванов пропусна да отбележи, след като отигра нескопосано подадената му топка в наказателното поле на ирландците. В 36-ата Мартин Луков спаси опасност. Две минути по-късно Колинс с глава пропусна да се разпише.

И през второто полувреме играта беше равностойна. В 55-ата минута Къртис пропусна изгодна ситуация за гол. Нападателят на Ейре остана сам срещу Луков, за радост обаче стреля над вратата.

В 60-ата минута Дерменджиев потърси промяна с включването на Карагарен, Светослав Ковачев и дебютантът Александър Василев. Извадени от игра бяха Галин Иванов, Спас Делев и Сисиньо. Последваха три възможности за нашите, но отново нямаше кой да вкара. Първо Цветков стреля, а играч на домакините изби в корнер. След последвалото центриране топката попадна в краката на Кристиан Димитров. Защитникът стреля, но ударът му бе избит в ъглов удар. Веднага след това Краев бе оставен сам в центъра на наказателното поле, но с глава не уцели вратата.

В 68-ата минута Роби Брейди с мощен изстрел разтресе напречната греда. Десет минути преди края на редовното време Кристиан Димитров можеше да си вкара автогол, тъй като не успя да избие центрираната топка, но се стигна само до корнер. В заключителните минути игра и третият дебютант за България - Денислав Александров. До края нямаше интересни ситуации и срещата приключи 0:0.

Нашата група в Лигата на нациите

ЕЙРЕ -  БЪЛГАРИЯ 0:0

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
2 - Добра атака на нашите, Краев получи подаване в наказателното поле, но ударът му беше блокиран.
11  Първи жълт картон в мача, получава го Кевин Лонг.
21  Жълт картон и за Райън Манинг, който фаулира грубо Спас Делев.
29  Жълт картон и за Сисиньо.
32 - Нескопосано отиграване на Галин Иванов, който се озова на добра позиция в наказателното поле на домакините сам срещу Дарън Рандолф, но не успя да нанесе удар.
37 - Опасност пред българската врата, Мартин Луков улови топката.
45  Жълт картон и за Галин Иванов, който влезе остро в краката на Дара О`Шей.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
55  Пропуск на Къртис, който от добра позиция изпрати топката над напречната греда.
60  Сисиньо е заменен от Александър Василев. За играча на Берое това е дебют за националния отбор.
60  Светослав Ковачев и Бирсент Карагарен също вече са на терена. Галин Иванов и Спас Делев напуснаха.
62 - Димитър Илиев подаде на Александър Василев вляво в наказателното поле на домакините, центрирането му обаче беше блокирано от ирландец.
68  ГРЕДА! Силен изстрел на Роби Брейди от над 20 метра, топката се отби в напречната греда.
73 - Вятърът в Дъблин затруднява футболистите.
80  Колинс се размина на сантиметри да засече топката в мрежата на Луков.
81  Георги Дерменджиев пуска още един дебютант. Денислав Александров влиза на мястото на Димитър Илиев.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Ейре и България завършиха 0:0.

Republic of Ireland
ЕЙРЕ: 23.Дарън Рандолф, 3.Райън Манинг , 4.Шейн Дъфи, 20.Дара О`Шей, 6.Конър Хърихейн, 8.Дарил Хорган, 9.Джеймс Колинс, 10.Роби Брейди, 11.Ронан Къртис, 15.Кевин Лонг , 17.Джейсън Найт
Резерви: 16.Келехер, 2.Кристи, 5.Кларк, 7.Кълън, 12.Бърк, 13.Тейлър, 14.Бърн, 18 Парът, 19.Магуайър, 21.Ленихън, 22.Макенъф
Селекционер: Стивън Кени

Bulgaria
БЪЛГАРИЯ: 1.Мартин Луков, 2.Страхил Попов (к), 3.Георги Ангелов, 5.Кристиян Димитров, 6.Сисиньо (60  4.Александър Василев), 22.Александър Цветков, 16.Кристиян Малинов, 9.Спас Делев (60  21.Светослав Ковачев), 18.Галин Иванов (60  17.Бирсент Карагарен), 20.Димитър Илиев (81  12.Денислав Александров), 10.Божидар Краев
Резерви: 23.Иван Караджов, 4.Александър Василев, 7.Доминик Янков, 8.Серкан Юсеин, 11.Янис Карабельов, 12.Денислав Александров, 17.Бирсент Карагарен, 21.Светослав Ковачев
Селекционер: Георги Дерменджиев

Дъблин, „Авива Стейдиъм“
Съдия: Лоран Висер (Белгия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация