Младежкият национален отбор на България до 17 години допусна втора загуба на квалификационния турнир в Хърватия, като този път играчите на Ферарио Спасов отстъпиха с 1:2 на домакините.

Българските момчета изпуснаха равенството две минути преди края, когато Дино Спехар се разписа във вратата на Анатоли Господинов.

Спехар бе автор и на първия гол за хърватите в 59-ата минута, но три минути по-късно Ангел Здравчев изравни за българите.

Загубата окончателно сложи край на надеждите на играчите на Спасов да продължат в елитния кръг на квалификациите. В другия мач Гърция победи Израел с 4:1. /БЛИЦ

Съставът на България: 1.Анатоли Господинов (Сливен), 2.Кристиан Малинов (Литекс), 3.Цветан Караколев (Черно море), 4.Ивелин Аладжов (Литекс), 6.Христо Попадиин (Левски), 8.Милен Гамаков (Черноморец), 9.Кристиян Петков (Литекс), 10.Ангел Здравчев (Литекс) (77-18.Бекир Расим(Черно море), 14.Никола Колев (Литекс) (63-17.Лъчезар Ангелов (Спартак Пловдив), 15.Георг Илиев (ЦСКА), 16.Жак Коен (Левски) (58-11.Юлиян Ненов(ЦСКА)