Юношеските национали на България до 19 години победи с 2:0 Уелс в контрола, играна в Етрополе. На трибуните беше Христо Стоичков, както и селекционерът на младежката ни формация Михаил Мадански. В четвъртък селекцията на Атанас Атанасов-Орела отново ще премери сили с Уелс, но във Враца от 18:00 часа.

Попаденията за днешния успех реализираха Тодор Неделев и Ангел Здравчев. Талантът на "Ботев" откри резултата малко преди почивката, а юношата на Литекс удвои в началото на второто полувреме.

Избраниците на Орела само могат да съжаляват, че не постигнаха по-изразителна победа. С пропуски пред вратата на Уелс се отчетоха Живко Петков, Неделев, както и Ивайло Чочев.

Контролите на юношеските ни национали с уелсците са част от подготовката на селекцията на Атанас Атанасов преди старта на европейските квалификации през октомври. Двубоите по пътя към Европейското първенство ще се играят между 6 и 11 октомври, а съперници на България ще бъдат Русия, Република Ирландия и Босна и Херцеговина.