Националите ни до 19 години се изложиха сериозно и паднаха с 0:3 от Сърбия в първата си евроквалификация. Селекцията на Атанас Атанасов-Орела разочарова с представянето си на стадион "Локомотив" в Мездра, допускайки три гола.

На полувремето България изоставаше с 0:1 след попадение на Дарко Брашанац в 23-ата минута. В 82-ата Лука Милунович удвои преднината на гостите, а секунди след това Сърбия остана с човек по-малко, тъй като червен картон получи Урош Витас. Въпреки това талантите от западната ни съседка продължиха да демонстрират класата си и успяха да стигнат до трети гол във вратата на Димитър Евтимов. Крайното 3:0 за Сърбия оформи Андрей Мъркела в 90-ата минута.

Втората евроквалификация на националите ни до 19 години е в събота срещу Ейре, който днес отвя с 5:0 Люксембург на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен. /БЛИЦ