Националите ни гостуват тази вечер на Люксембург в последната си среща от световните квалификаците. След като окончателно стана ясно, че България няма да участва на Мондиала в Русия следващото лято, за "трикольорите" предстои наглед протоколен мач във Великото херцогство.

Двубоят е от 21:45 часа, като преди него тимът ни има 12 точки и е на четвъртата позиция в Група "А". Лидер с 20 е Франция, следват Швеция (19) и Холандия (16). Люксембург е последен с едва 5 точки, но да не забравяме какво се случи на старта на квалификациите. Тимът ни за малко да се сгромоляса чутовно на 6 септември миналата година, когато се добра до успеха с 4:3 с кански мъки. Александър Тонев вкара чак в 92-ата минута, донасяйки измъчената победа на "Васил Левски", а гостите дори бяха повели с 2:1, след което в добавеното време стигнаха и до 3:3.

Надеждите на Ивелин Попов и компания са тази вечер най-после да бъде сложен край на лошата серия при гостуванията с евентуална победа над Люксембург. Националите нямат победа навън в официални мачове вече повече от две години. За последно "трикольорите" спечелиха като гост в квалификация преди цели 28 месеца - 1:0 срещу Малта на 12 юни 2015 година. Гола вкара Ивелин Попов, който днес се завръща в състава след изтърпяно наказание.

От тогава последваха шест квалификационни срещи с шест загуби и голова разлика 3:16. Единствените победи на България в този период като гост са в контроли - 2:0 над Македония и 1:0 срещу Португалия.

Освен престиж тази вечер националите ще преследват и продължаване на отличната серия срещу Люксембург, който е сред най-удобните ни съперници. До момента "трикольорите" имат 13 победи от 13 мача с Великото херцогство.

За последната среща от квалификациите Хубчев ще направи няколко промени в състава. Завръщането на капитана Ивелин Попов се очаква да върне на пейката Андрей Гълъбинов, който беше титуляр при загубата с 0:1 от Франция в петък. От първата минута тази вечер се очаква да започне и Божидар Краев.

В средата на терена се завръща Ивайло Чочев, който също беше наказан за двубоя с "пелите". Халфът на Палермо ще смени друг санкциониран - Георги Костадинов, и ще оформи тандем със Симеон Славчев.

Отново сериозна заплаха за българската отбрана пък ще бъде бившият нападател на ЦСКА Орелиен Жоаким. Той вкара два от головете в първата среща в София.

Вероятни състави:

ЛЮКСЕМБУРГ: Жубер, Холтер, Филипс, Малгет, Яниш, Мартинс, Муч, В. Тил, Да Мота, Жоаким, О. Тил
Селекционер: Люк Холц

Image result for bulgarian football federation
БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев, Симеон Славчев, Ивайло Чочев, Станислав Манолев, Божидар Краев, Ивелин Попов, Спас Делев
Селекционер: Петър Хубчев

Баланс: 13 мача, 13 победи за България, г.р. 38:8 за България