Българският национален отбор по футзал започна с тежка загуба участието си в квалификациите за Мондиал 2012 в Тайланд. Момчетата на треньорския дует Венко Иванов с Иво Николов бяха разбити с 0:3 от Румъния в Група 2 на турнира. Мачът се игра в сицилианския град Калтанисета.

Българите бяха без двама от най-добрите си футболисти - братята Бойчо и Благовест Мареви и Георги Герасимов, които не заминаха със своите съотборници за Италия.

Това се отрази на „лъвовете”, които преди месец спечелиха първата си квалификационна група и се класираха за тази фаза именно с тях тримата в титулярната петица.

Разван Раду откри в 19-ата минута, а капитанът Габриел Добре удвои и прекърши нашите в 31-ата минута. Флорин Матей пък оформи крайното 3:0 за Румъния две минути преди последния съдийски сигнал.

България излиза срещу домакина Италия във втори мач от групата днес. „Скуадра адзура” надви с 5:2 Полша в първата си среща. Италианците са бронзови медалисти от последното световно първенство в Бразилия през 2008 година. На 18-и момчетата ни завършват участието си срещу Полша.

БЪЛГАРИЯ – РУМЪНИЯ 0:3
0:1 Раду, 0:2 Добре, 0:3 Матей

България: Костадин Иванов, Виктор Викторов, Даниел Димов, Борис Трендафилов, Явор Софрониев (Пламен Стойков, Станислав Василев, Делян Койчев, Даниел Несторов, Ангел Тодоров, Димитър Цветанов, Пенко Димов (резервен вратар)