Юношеският национален отбор на България до 17 години разгроми с 6:1 връстниците си от ЦСКА в контролен мач, игран в Драгалевци. Проверката бе последна за тима на Методи Деянов преди началото на елитния квалификационен кръг за Евро 2013. „Лъвовете” можеха да поведат още в 10-та минута, когато изстрел от фаул на Чавдар Ивайлов бе отразен от вратаря Павел Колев. При последвалия ъглов удар топката стигна до Кирил Десподов, като нападателят пробва ножичен шут, оказал се неточен.

Малко след това Янис Карабельов отвори добра възможност пред съотборника си в Славия Емил Стоев. Първият шут на халфа попадна в тяло на бранител пред него, а след добавката Станислав Желязков изчисти от голлинията. Третият опит завърши с аут.

В 26-ата минута ЦСКА създаде първото си положение. След центриране отдясно Борислав Кирилов стреля слабо с глава и не затрудни Станислав Димитров. Веднага след това Десподов опита центриране, а топката кацна върху напречната греда.

ЦСКА поведе в 32-ата минута. Капитанът Антонио Тилев подаде по земя от корнер към Антон Митков, а останалият непокрит на границата на наказателното поле бранител промуши топката през купа от тела, за да открие резултата. На националния тим не бе необходимо много време, за да изравни. Стоев центрира отляво, Чавдар Ивайлов отклони с глава, получи се лек рикошет в Станислав Желязков и топката попадна в мрежата.

Десет минути след началото на втората част Ивайлов изведе Десподов на чиста позиция, а нападателят на Литекс преодоля с плътен удар с десния крак Николай Радев за 2:1. Чавдар Ивайлов направи 3:1 с изстрел с десния крак извън пеналтерията в 62-та минута. Тогава полузащитникът посрещна отскочила топка след корнер, а Радев не успя да реагира. Нова комбинация между Чавдар Ивайлов и Кирил Десподов в 65-та минута донесе втория гол в срещата за нападателя на Литекс. При бързо разиграване между Емил Петров и Илия Димитров в 68-та минута топката попадна в Илиян Неделчев, а влезлият като резерва нападател покачи на 5:1 с мощен шут под гредата. В заключителните секунди Ивайлов оформи крайното 6:1, разписвайки се от пряк свободен удар.