Женският национален отбор на България по футбол загуби в първата си контрола с 0:1 от Босна и Херцеговина. Българките започнаха срещата добре, като дори успяха да създадат опасност пред противниковата врата още в първите минути на двубоя, но след първоначалния домакински натиск, физически превъзхождащите ги босненки взеха инициативата.

В 36-ата минута след изпълнение на ъглов удар бе отбелязан и единствения гол в мача, състоял се в националната футболна база в Бояна.

През второто полувреме българските футболистки бяха по-атакуващия отбор и реализираха няколко обещаващи атаки, но не успяха да върнат попадение.

На 14 юни е следващата приятелска среща на водения от Силвия Радойска тим, който ще гостува на Турция.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова (К), 16. Яна Йорданова (71' 18. Жасмина Атанасова), 20. Вени Дона Сърбинска (34' 14. Димитра Иванова), 22. Ивана Найденова, 8. Лора Петрова (62' 10. Вероника Гоцева), 11. Велина Кошулева (46' 15. Александра Палагачева), 9. Евдокия Попадинова, 19. Тея Пенкова (71' 13. Леонора Желева)
Селекционер: Силвия Радойска