Австрия разби България с 4:0 на старта на световните квалификации за първенството на планетата в Канада през 2015 г. Срещата се игра във Фьоклабрук.

Домакините откриха в 33-ата минута с гол на Нина Бургер, но след това “лъвиците” се затвориха яко отзад и удържаха на щурма чак до 82-та минута. Тогава Лора Фейсингер удвои. Секунди преди изтичането на редовното време Николета Бойчева си вкара автогол, а в добавеното от съдията продължение се разписа и Дженифър Пьолтл.

В друга среща от потока Финландия спечели с 2:0 визитата си на Казахстан. Азиатките ни гостуват във втория кръг на 26 октомври. Останалите съпернички в група 7 са Унгария и Франция.

Срещата с Австрия беше дебют в официален мач за новия селекционер Емил Кърцелски, който до месец август водеше девойките до 19 години. България преди това изигра две контроли под ръководството на Кърцелски, като в тях победи Македония с 4:2 и с 5:2.