ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (Пловдив) спечели с 3:0 домакинството си на Етър в първата среща от 24-ия кръг на Еfbet Лига. Часове преди мача треньорът на "черно-белите" Александър Томаш поднови договора си с клуба, а на терена футболистите му не бяха особено затруднени от "болярите", които остават в дъното на класирането с 10 точки. Локо (Пд) спечели след две поредни загуби и събра 44 точки, заемайки петото място във временното класиране.

Капитанът Димитър Илиев даде началото на головото шоу на "Лаута". 35-годишният нападател откри резултата в 60-ата минута, след което точни бяха още Мичи Нтело в 78-ата и Ангел Лясков в третата минута на добавеното време.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

"Смърфовете" доминираха през почти целия мач, но през първото полувреме не падна гол. Най-интересната ситуация преди почивката беше в 30-ата минута, когато Бабакар Дион нанесе силен удар от дъгата на наказателното поле, а топката се отби в напречната греда.

В 59-ата минута Евандро центрира към Дион, той от близка дистанция до голлинията стреля, но вратарят Мартин Величков се намеси решително. Секунди след това Мичи Нтело подаде към Димитър Илиев, който почти от легнало положение засече топката право в мрежата на Величков - 1:0.

В 74-ата минута стражът на Етър боксира удар на капитана на домакините. Четири минути по-късно Локо удвои преднината си чрез Мичи Нтело. Бабакар Дион проби по лявото крило и центрира в наказателното поле. Нтело показа страхотна техника и овладя топката от въздуха, след което залъга защитник и вратаря Величков, реализирайки за 2:0 в опразнената врата.

В 80-ата минута младият вратар на "смърфовете" Кристиан Томов не позволи на Карселоа да се разпише. В 85-ата минута Димитър Илиев направи пропуск, а в добавеното време Ангел Лясков оформи крайното 3:0. В третата минута на добавеното време бранителят проби между двама играчи на Етър, нахлу в наказателното поле отляво и с мощен изстрел не остави шанс на Мартин Величков.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЕТЪР 3:0
1:0 Димитър Илиев (60), 2:0 Мичи Нтело (78), 3:0 Ангел Лясков (90+3)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
24  Отлична възможност за Етър. Кольо Станев отне топката от противник и проби по дясното крило, подаде на Ивайло Димитров около точката на дузпата, но нападателят на гостите не успя да уцели добре топката и да стреля във вратата.
30  Греда! Бабакар Дион нанесе силен удар от дъгата на наказателното поле, топката се отби в напречната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
60  ГОЛ! 1:0 за Локомотив след попадение на Димитър Илиев. Капитанът на домакините засече почти от легнало положение с левия крак центрираната от Мичи Нтело топка, изпращайки я в мрежата на Мартин Величков.
61  Попадението е потвърдено след преглед с ВАР.
78  ГОЛ! 2:0 за домакините. Бабакар Дион центрира към Мичи Нтело, който овладя в наказателното поле на Етър, финтира Мартин Величков и се разписа на празна врата.
80  Шанс за гостите от Велико Търново. Карселоа получи на границата на наказателното поле, финтира бранител и стреля силно, но Кристиан Томов успя да спаси.
85  Ангел Лясков пусна отличен пас към Димитър Илиев, който пропусна да вкара за втори път.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  ГОЛ! Ангел Лясков подпечатва победата на Локо (Пд) - 3:0. Защитникът проби между двама играчи на Етър, нахлу в наказателното поле отляво и с мощен изстрел не остави шанс на Величков.
90+4 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Етър с 3:0.

PFK Lokomotiv Plovdiv 1926
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 81. Кристиан Томов, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов , 17. Мартин Райнов , 44. Ангел Лясков , 21. Евандро , 14. Димитър Илиев (к) , 7. Бабакар Дион, 9. Мичи Нтело
Резерви: 23. Динков Хоркаш, 4. Мартин Паскалев, 6. Христо Иванов, 10. Йоан Баи, 11. Петър Андреев, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов
Треньор: Александър Томаш

Етър
ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев , 15. Георги Ангелов (к), 4. Георги Александров, 5. Келиан Гесум, 94. Жан-Марк Тибуе, 8. Мартин Моран , 23. Моузес Кандидус , 28. Николай Янков, 14. Ивайло Димитров, 18. Йоаким Карсела
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 9. Иван Василев, 10. Ловре Кнежевич, 13. Дидис Лутумба Пита, 17. Атанас Атанасов, 20. Радослав Найденов, 25. Крум Стоянов, 33. Луис Кордова
Треньор: Светослав Петров

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Венцислав Митрев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР