Миньор (Перник) имаше сериозни затруднения при гостуването на Локомотив (Горна Оряховица), като все пак успя да спечели с 3:1 след продължения и да се класира на 1/16-финалите за Купата на България.

"Жълто-черните", които бяха напуснати от Христо Янев и Велизар Димитров, се представят доста неубедително във Втора лига, където са чак на 16-ото място. Играчите на Миньор и днес не бяха убедителни и се озориха срещу Локомотив (Горна Оряховица).

Борис Тютюков изведе “жълто-черните” напред в резултата в 35-ата минута, но Янислав Цачев в 65-ата изравни и така завърши редовното време. При продълженията отново Тютюков бе точен в стотната минута, а пет минути преди края голмайсторът Методи Костов вкара за крайното 3:1 за Миньор.

Литекс също постигна трудна победа за Купата. "Оранжевите" се класираха напред след минималното 1:0 при гостуването си на Локомотив (Мездра). В герой за гостите от Ловеч се превърна резервата Георги Георгиев, който се разписа в 119-ата минута.