Тимът на Левски попадна на челните страници на УЕФА, но с твърде негативен нюанс. Официалният сайт на европейската централа публикува най-интересните моменти в 38-годишната история на турнира за купата на УЕФА - от "А" до "Я". Както е известно, снощи бе последният финал в надпреварата, спечелен от украинския Шахтьор след 2:1 над Вердер. От новия сезон турнирът ще бъде заменен от новия формат "Лига Европа". Под буквата "А" и под №1 в обзорния материал е записано "Антверпското чудо", в което пряко е замесен българският Левски.Ето какво пише в сайта на УЕФА за мача:

"Стадион Дюрне стана свидетел на един от най-драматичните обрати в историята на европейския футбол. ФК Антверпен губеше с 1:3 срещу Левски (София), но обърна резултата до 4:3 за пет минути на 26 септември 1989 година.
Първият мач в България завърши 0:0, а на реванша белгийският отбор губеше с 1:3 у дома пет минути преди края, когато Нико Клаесен направи 2:3. След две минути той отново вкара, а гол на Рафаел Куаранта в даденото от съдията продължение оформи изумителния обрат".
Заради тази загуба тимът на Левски бе наречен “футболните идиоти на Европа” от вечните си съперници в Борисовата градина, а френски канал, правейки анализ на евротурнирите през 80-те години, определи това поражение като най-нещастното.
УЕФА припомня и най-драматичните финали в историята на турнира. Един от тях се играе през 1981 година, когато английският Ипсуич спечели трофея срещу АЗ Алкмаар след 3:0 и 2:4. Като най-инфарктни са посочени финалите през 1988 година, когато Еспаньол надвива Леверкузен с дузпи след 3:0 на реванша и 0:3 в Германия в първата среща. Другият колосален сблъсък е Ливърпул – Алавес 5:4 през 2001 г., когато финалът вече е в един мач.
Имената на "сините герои", участвали в двубоя: Здравко Здравков, Кирил Вангелов, Красимир Коев, Стоил Георгиев, Богомил Савов, Георги Славчев, Илия Груев, Георги Йорданов (83 – Динко Господинов), Велко Йотов (68 – Георги Донков), Петър Михтарски, Божидар Искренов