Ботев (Пловдив) победи с 3:2 Ботев (Враца) в двубой от Група "Б" на плейофите. Двубоят в Коматево се запомни с два гола на Тодор Неделев, както и с това, че Венцислав Керчев вкара и в двете врати.

През първото полувреме срещата предложи един гол и малко положения. Играчите на Ферарио Спасов имаха инициативата, но не достигаха до голови положения, а за сметка на това допуснаха попадение във вратата си. То падна в 16-ата минута и бе дело на Керчев. Играчът на Ботев (Враца) получи топката след центриране от корнер, стреля, кълбото отскочи от крак на бранител и влезе в мрежата на "канарчетата".

След почивката головете заваляха. Бяха изтекли само 6 минути от подновяването, когато Тодор Неделев се възползва от груба грешка на Митов, който не овладя добре върната към него топка. Звездата на "канарчетата" на празна врата вкара топката за 1:1. След още 7 минути пълният обрат беше факт. След центриране в полето на гостите Марин отклони топката, Керчев я засече с тяло и тя влетя в собствената му врата.

В 73-ата минута Валери Домовчийски остана непокрит на дясната греда и от близка дистанция простреля Георгиев за 2:2. Гостите обаче не успяха да удържат равенството и допуснаха трети гол. Той падна в 84-ата минута. Тогава Неделев получи топката между центъра и наказателното поле на гостите, излъга бранител, напредна и от границата на пеналта с хубав удар прониза Митов за крайното 3:2 за Ботев.

Пловдивчани са лидер в Група "Б" на втората осмица на efbet Лига с 33 точки, но може да бъдат изпреварени от Арда, който е с 31, но и мач по-малко. Ботев (Враца) заема третото място с 22.

Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца) 3:2
0:1 Венцислав Керчев (16), 1:1 Тодор Неделев (51), 2:1 Венцислав Керчев (58-авт), 2:2 Валери Домовчийски (73), 3:2 Тодор Неделев (84)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
14- Неделев намери в коридор Шопов, който излезе сам срещу Митов и реализира, но голът бе отменен правилно заради засада.
16-Гол за Ботев (Враца)! Керчев получи топката след центриране от корнер, стреля, кълбото отскочи от крак на бранител и влезе в мрежата на "канарчетата"!
25- Неделев намери Терзиев, но той изпрати топката твърде високо над вратата
45- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Гол за Ботев (Пловдив)! Тодор Неделев се възползва от груба грешка на Митов, който не овладя добре върната към него топка. Звездата на "канарчетата" на празна врата вкара топката за 1:1!
58-
 Гол за Ботев (Пловдив)! След центриране в полето на гостите Марин отклони топката, Керчев я засече с тяло и тя влетя в собствената му врата!
73- Гол за Ботев (Враца)! Валери Домовчийски остана непокрит на дясната греда и от близка дистанция простреля Георгиев за 2:2!
84-
 Гол за Ботев (Враца)! Тодор Неделев получи топката в полето на гостите, излъга бранител, напредна и от границата на наказателното поле с хубав удар прониза Митов - 3:2!
90+3- Край на мача

FK Botev Plovdiv
БОТЕВ (Пловдив): 1.Янко Георгиев, 2.Джонатан Соуза, 25.Станислав Работов, 11.Иван Бандаловски, 24.Лазар Марин, 18.Радослав Терзиев (48-28.Филип Филипов), 17.Лъчезар Балтанов (62-6.Костадин Ничев), 8.Тодор Неделев, 14.Станислав Шопов (48-9.Андерсон Барбоса (76-16.Бисер Бонев)), 20.Фабио Бурбано, 7.Александър Тонев
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 6.Костадин Ничев, 79.Атанас Чернев, 39.Димитър Пройчев, 16.Бисер Бонев, 28.Филип Филипов, 9.Андерсон Барбоса
Треньор: Ферарио Спасов

БОТЕВ (Враца): 1.Христо Митов, 4.Ангел Лясков, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев, 9.Даниел Генов, 8.Доминик Янков, 18.Илия Миланов (55-30.Валери Домовчийски), 5.Петко Ганев, 10.Петър Атанасов (62-88.Уелингтон Силва), 28.Христо Златински, 7.Чавдар Ивайлов (74-19.Ивайло Михайлов)
Резерви: 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 30.Валери Домовчийски, 6.Даниел Гаджев, 39.Деян Иванов, 19.Ивайло Михайлов, 88.Уелингтон Силва
Старши треньор: Антони Здравков

Коматево
Съдия: Георги Николов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация