Нефтохимик се класира за Финалната четворка на турнира за Купата на Аматьорската лига, след като надви с 2:0 Родопа (Смолян). Регионалният финал на Югоизточна България се игра в Казанлък.

Емил Рачев откри резултата в 35-ата минута след пас на защитника Диян Лефтеров. Самият Лефтеров сложи точка на спора с втори гол пет минути преди края на срещата. По този начин Нефтохимик стана един от четирите отбора, които на национално ниво в два полуфинала продължават битката за трофея.

"Пропуснахме много голови положения, което вече не е новина. Имахме тотален контрол върху събитията на терена, а другото хубаво е, че нямаме контузени. Стягаме се за трудното гостуване на Загорец (Нова Загора) и чакаме жребия за полуфиналите за Купата на Аматьорската лига", сподели пред БТА изпълнителният директор на Нефтохимик Благо Митрев.

В отложена среща от Югоизточна "В" група, играна днес, Созопол и Загорец завършиха 0:0. /БЛИЦ