Устременият към "А" група Нефтохимик победи с минималното 1:0 Видима-Раковски в първия си официален мач за годината. Срещата беше последна от програмата на 14-ия кръг в "Б" група и се игра на осветление на стадион "Лазур" в Бургас. "Шейховете" почетоха паметта на легендата си Велиян Парушев, който в края на януари си отиде от този свят, губейки битката с рака. Привържениците на домакините бяха разпънали транспарант с надпис "Великан".

Единственото попадение в срещата отбеляза Живко Петков в 15-ата минута. Крехката преднина на Нефтохимик остана непроменена до последния съдийски сигнал, въпреки че гостите от Севлиево получиха правото да изпълнят дузпа. В 80-ата минута Петър Патев от домакините спря топката с ръка на голлинията, за което получи червен картон от съдията Драган Стойков. Ангел Русев пък не успя да изравни, след като Цветомир Цанков спаси удара му от бялата точка.

След успеха "шейховете" поведоха убедително на върха в "Б" група, като вече имат 31 точки, на 5 пред втория "Раковски". С по 25 точки са Банско и Спартак (Плевен).

Срещата тази вечер на стадион "Лазур" изгледаха на живо треньорите на Славия - Велислав Вуцов, и на Черноморец - Димитър Димитров-Херо. На трибуните имаше около 500 зрители.

Още от началото избраниците на Димчо Ненов наложиха домакински натиск, който даде резултат в 15-ата минута. Тогава Живко Петков получи топката от Емануил Манов, излезе сам срещу вратаря на гостите Николай Митев и реализира за 1:0.

Малко преди почивката Петков пропусна да отбележи втори гол, а в 70-ата минута и завърналият се от Славия нападател Васил Калоянов пропусна да се разпише.

Ключовият момент в мача дойде в 80-ата минута, когато Петър Патев игра с ръка на голлинията на вратата на Нефтохимик, за което беше изгонен с червен картон, остави тима си с 10 човека и последва дузпа за Видима-Раковски. Ангел Русев изпълни, вратарят Цанков изби, като при добавката на Кожухаров отново стражът на "шейховете" направи спасяване и по този начин беше с основна заслуга за спечелените три точки.