Завърналият се в "А" група Нефтохимик завърши 2:2 със Спартак (Плевен) в изтеглен мач от последния 26-ия кръг на "Б" група.
Срещата премина на ниски обороти, предвид тежките атмосферни условия в Бургас. Задушно време, премесено със силен вятър приспа футболистите на терена.

Независимо от изхода на двубоя на "Лазур", Нефтохимик вече си осигури участие в елитната "А" футболна група. Първото попадение падна в 50-ата минута от дузпа, вкарана от Живко Петков. Спартак изравни в 63-ата минута чрез Любомир Иванов, който се възползва от груба грешка в отбраната на домакините. В 76-ата минута плевенчани стигнаха до пълен обрат отново чрез Иванов. Васил Калоянов минути преди края успя да върне равенството.

Веднага след последния съдийски сигнал "шейховете" бяха наградени за успеха си този сезон. Бяха им връчени купа и медали. Нефтохимик вдигна шампионската купа за титлата в „Б" група. Това се случи след равенство 2:2 със Спартак (Плевен). Мачът на „Лазур" събра около 2000 зрители, които чакат с нетърпение завръщането на тима в „А" група.

Феновете излязоха на терена и заедно с футболистите отпразнуваха събитието след 7 години изгнание, Нефтохимик отново да играе в елита на родния футбол.

Футболистите получиха златни медали и бяха пуснати веднага след мача в лятна ваканция, която ще продължи до 10 юни. Тогава всички ще трябва да се явят на първа тренировка за новия сезон на базата в Долно Езерово.