Нефтохимик разби Пирин (Разлог) с категоричното 5:2 при гостуването си в планинския град за двубоя от 17-ия кръг на "Б" група.

"Шейховете" не оставиха никакви съмнения в по-голямата си класа и доказаха, че притежава всички качества от следващия сезон да играят в групата на майсторите. Гонката с "Раковски" обаче продължава, след като сателитът на "Ботев" (Пловдив) също постигна победа днес. Селекцията на Иван Танчовски се наложи с 2:1 срещу Видима-Раковски и по този начин не позволи на Нефтохимик еднолично да оглави класирането. След днешните си победи "шейховете" и "Раковски" имат по 35 точки, но бургазлии са първи заради по-добрата си голова разлика.

Избраниците на Димчо Ненов нямаха проблеми при визитата в Разлог, като още в 4-ата минута откриха резултата. Любомир Божинов реализира, след като се възползва от грешка на вратаря на домакините. През цялото полувреме Нефтохимик разиграваше добре топката и използваше всяка възможност за атака. В 44-ата минута Живко Петков получи добра топка, напредна с хубав спринт и не остави за втори път в двубоя шансове за стража на Пирин - 0:2.

И второто полувреме гостите продължи да мачка съперника си и да доказват защо Нефтохимик трябва да продължи да го има, въпреки финансовата криза, налегнала клуба. Още в първата минута след почивката Любомир Божинов изведе Живко Петков на добра позиция и младежкият национал отново не сбърка – 0:3.
След третия гол "шейховете" малко намалиха оборотите и в отбора за момент се усети леко отпускане, от което се възползваха домакините, които успяха да отбележат почетно попадение в 57-ата минута. Малко по-късно Емануил Манев в 71-ата и Стамен Ангелов в 85-ата доведоха резултата до убедилното 5:1 за Нефтохимик.

В последните минути, когато мачът се доиграваше, гостите допуснаха още едно попадение във вратата на Цветан Димитров за крайното 5:2 за лидера в "Б" група.

Утре са останалите мачове от 17-ия кръг.

"Б" ГРУПА - 17 КРЪГ

30 март 2013 г. (събота), 15:30 часа:
ПИРИН (Разлог) - НЕФТОХИМИК 2:5
за Нефтохимик: 0:1 Любомир Божинов (4), 0:2 Живко Петков (44), 0:3 Живко Петков (46), 1:4 Емануил Манев (71), 1:5 Стамен Ангелов (85)

"РАКОВСКИ" - ВИДИМА-РАКОВСКИ (Севлиево) 2:1
1:0 Цветан Павлов (8), 1:1 Георги Стойчев (45), 2:1 Емил Петков (53)

31 март 2013 г. (неделя), 17:00 часа