Нефтохимик загуби с 0:1 гостуването си на Струмска слава (Радомир) в 8 кръг на Втора лига. „Шейховете“ ще подадат жалба срещу съдийството в мача. Главен рефер беше Иван Пенчев, а негови асистенти бяха Георги Стамболджиев и Любин Димитров.

През първото полувреме липсваха опасни ситуации и пред двете врати. Играта се водеше предимно в центъра на терена. Домакините успяха да отбележат в 32-ата минута чрез Борислав Николов от статично положение. След това гостите поеха контрол над играта и създадоха добри положения. Малко преди почивката Виктор Янев бе съборен в наказателното поле, но тази ситуация бе подмината от съдията.

В самото начало на втората част след атака по фланга Виктор Янев отново получи удар без топка в наказателното поле, което отново не бе отразено от главния арбитър. Веднага след това, при подготовка за изпълнение на корнер, Янев получи червен картон за удар без топка срещу играч на Струмска слава.

Макар че останаха с човек по-малко, „шейховете“ продължиха да създават ситуации. Удобни положения да отбележат пропуснаха Даниел Стоянов, Кирил Личев и Халибрям Кърмаджъ. В последната минута на мача гостите отново бяха ощетени. След центриране и удар на Станислав Жеков с глава бе отсъдена засада.

„Доволен съм, че дори с десет човека се борихме и създадохме ситуации. Бяхме водещия отбор на терена и имахме всички шансове да победим. За съжаление ни попречиха да вземем това, което заслужавахме. Бяхме ограбени от съдиите,“ отсече наставникът на Нефтохимик Николай Кръстев.

ВТОРА ЛИГА, ОСМИ КРЪГ
15 септември 2017 г. (петък), 17:00 часа
Струмска слава – Нефтохимик 1:0
1:0 Борислав Николов (32)

Несебър - Марица 4:0
1:0 Емануил Манев (6), 2:0 Иван Колев (30), 3:0 Иван Колев (70), 4:0 Емануил Манев (76)

15 септември 2017 г. (петък), 18:00 часа
Созопол - Ботев (Гълъбово) 2:2
1:0 Антонио Георгиев (9-авт), 1:1 Иван Цачев (24), 1:2 Иван Винков (30), 2:2 Кристиян Тафраджийски (42)

16 септември 2017 г. (събота), 17:00 часа