Нефтохимик и “Ботев” (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в дербито от 6-ия кръг в Източната “Б” група. Двубоят се игра на стадион “Лазур” в Бургас пред около 5500 зрители. Това беше пето поредно равенство за “Ботев”, които имат и една победа в първия кръг. След едната точка Нефтохимик излезе на четвърто място с 11 точки, колкото има и третият Любимец. “Канарчетата” са пети с 8 точки. Любопитното е, че три от четирите гола паднаха от дузпи, отсъдени от Николай Йорданов. Стойко Сакалиев вкара два пъти от бялата точка за домакините от Нефтохимик, а Атанас Курдов се разписа за “Ботев”. Николай Костов от “шейховете” си вкара автогол, с който донесе точката за гостите от Пловдив.

“Канарчетата" започнаха по активно и създадоха първото опасно положение. Атанас Курдов получи пас зад гърба на защитата на Нефтохимик, но успя да намери очертанията на вратата. В 21-ата минута Курдов беше изведен в наказателното поле на домакините, изпревари стража на "шейховете", след което бе съборен от него и главният съдия Николай Йорданов даде дузпа за “Ботев”. Курдов изпълни точно наказателния удар и направи 1:0. След гола “Ботев” се прибра в своята половина и само минути след попадението на Курдов, Нефтохимик беше много близо до изравняване. Петър Колев центрира отляво в наказателното поле, където Стойко Сакалиев засече с глава, но Армен Амбарцумян изби. При добавката Милен Христов не можа да намери очертанията на вратата.

В 35-ата минута Николай Йорданов даде дузпа и за домакините от Нефтохимик за нарушение срещу Петър Колев в наказателното поле. Капитанът Стойко Сакалиев изравни за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на Нефтохимик. В 65-ата минута реферът даде трета дузпа в мача и втора за “шейховете”. Стефан Киков фаулира Петър Колев в наказателното поле. Зад топката застана отново Стойко Сакалиев, който без проблем реализира за 2:1. В 75-ата минута Николай Костов от Нефтохимик засече топката в собствената си врата за крайното 2:2. След попадението “Ботев” се хвърли в атаки, но при една от контрите Нефтохимик беше близо до трети гол. Стойко Сакалиев изведе Стамен Ангелов сам срещу Амбарцумян, но вратарят спаси. В края на двубоя Атанас Курдов не можа да засече центриране на Светослав Асенов от 4-5 метра на опразнената врата на домакините./БЛИЦ

НЕФТОХИМИК - "БОТЕВ" 2:2
0:1 Атанас Курдов (21-дузпа), 1:1 Стойко Сакалиев (36-дузпа), 2:1 Стойко Сакалиев (65-дузпа), 2:2 Николай Костов (75-автогол)

Нефтохимик: 82.Георги Христов, 17.Николай Костов, 19.Тодор Тодоров, 5.Тодор Стоев, 20.Юри Иванов, 16.Цветомир Матев, 14.Момчил Желев, 27.Георги Калоянов, 26.Милен Христов, 15.Петър Колев, 21.Стойко Сакалиев
Резерви: 84.Николай Митев, 23.Иван Янчев, 10.Стамен Ангелов, 16.Марин Ценов, 7.Коста Щерев, 18.Йордан Йорданов, 28.Симеон Златев

“Ботев”: 1.Армен Амбарцумян, 17.Ивайло Димитров, 13.Костадин Гаджалов, 21.Стефан Киков, 6.Даниел Божков, 14.Ангел Рахов, 30.Александър Александров, 20.Николай Манчев, 8.Тодор Неделев, 11.Йордан Христов, 39.Атанас Курдов
Резерви: 23. Илия Николов, 5.Николай Домакинов, 4.Владимир Байрев, 3.Димитър Байрев, 16.Петър Атанасов, 10.Тодор Тимонов, 7.Светослав Асенов

Стадион: “Лазур” – 5500 зрители
Главен съдия: Николай Йорданов
Помощници: Николай Ангелов, Николай Марков
Четвърти съдия: Цветан Кръстев
Делегат: Страцимир Тинчев