Новакът в професионалния футбол Нефтохимик и третодивизионния Тунжа (Ямбол) не се победиха, завършвайки 1:1 в контрола, играна в Трявна. За "шейховете" това бе първа издънка в проверките преди началото на сезона в Източната "Б" група.

През първата част треньорът на Нефтохимик Димитър Стойчев пусна вариант на състава, който вероятно в по-голямата си част ще е резервен в официалните мачове. Тимът от Ямбол поведе в резултата още в 6-ата минута. Тогава юношата на Нефтохимик Марко Марков стреля от границата на наказателното поле под напречната греда, давайки преднина на Тунджа.

"Шейховете" стигнаха до равенството в 83-ата минута, когато Антон Иванов засече подаване на Петър Колев за крайното 1:1.

Следващата контрола на Нефтохимик е в сряда от 18:00 часа срещу елитния Видима-Раковски. Проверката ще се играе в Севлиево.