Лидерът в "Б" група Нефтохимик завърши наравно 0:0 с друг тим от групата - Раковски, в приятелски мач, игран в Ахелой. Двата отбора създадоха редица голови положения, но добри намеси на вратарите или пропуски на нападателите доведоха до нулевото равенство.

Наставникът на "шейховете" Димчо Ненов даде почивка в мача на няколко от основните футболисти. Участие не взеха Васил Калоянов, Живко Петков и Евгени Караманов. Останалите се включиха в игра, като младите в отбора останаха по-дълго време на терена. Радостното за Нефтохимик е, че едно цяло полувреме изигра Стамен Ангелов, който е излекуван от контузията си и ще бъде готов за началото на първенството, както и Диян Лефтеров, който също вече е излекуван от травмата си в коляното.

Най-добрите положения за Нефтохимик пропуснаха Хюсеин Филипов, Жак Коен и Янаки Смирнов, с което мачът завърши наравно.

Веднага след него бургазлиите се прибраха в Слънчев бряг, където са на лагер.